Zapowiadają się na dobrych fryzjerów! Dobre wyniki w województwie

Zapowiadają się na dobrych fryzjerów! Dobre wyniki w województwie

W srodę 28 lutego odbyła się I Wojewódzka Olimpiada Fryzjerska w Brzegu, w której startowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Uczniowie z branżowych szkół oraz technikum o profilach fryzjerskich zmagali się w trzech kategoriach:

  • wiedza teoretyczna,
  • uczesanie karnawałowe,
  • element egzaminu praktycznego.

W każdej kategorii szkoła mogła wystawić dwóch zawodników. W olimpiadzie do zmagań stanęło około 25 uczniów z 8 szkół z województwa opolskiego.

W kategorii „wiedza praktyczna” z oleskiej szkoły udział wzięła Agnieszka Huć oraz Weronika Czołkos, które najpierw rozwiązywały test złożony z 50 pytań, a następnie musiały odpowiedzieć na 6 pytań z zakresu egzaminu czeladniczego. Zwyciężczynią kategorii została Agnieszka Huć.

W kategorii element egzaminu praktycznego byliśmy reprezentowani przez Sandrę Wieczorek i Szymona Cynderę, którzy na „główce fryzjerskiej” musieli wykonać falowanie włosów. W tej kategorii Szymon zajął drugie miejsce a Sandra trzecie.

Ostatnia kategorią było uczesanie karnawałowe, w której uczestnicy przez półtora godziny tworzyli autorskie stylizacje na fryzurę karnawałową, a ocenie podlegały również ubiór i makijaż modelki, czyli liczył się efekt końcowy wszystkich elementów. Oleską szkołę reprezentowała Wiktoria Wiatr, której modelka była Weronika Wiatr oraz Viktoria Suda z modelka Alicją Wieczorek. Pomimo uzyskania wysokiej oceny prac uczennic, nie udało się zając miejsca na podium.

W klasyfikacji szkół osiągnięcia naszych uczniów pozwoliły na uzyskanie II miejsca zaraz po Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu.

Wszyscy nasi reprezentanci uczą się w klasie wielozawodowej. Wiadomości z teoretycznych przedmiotów zawodowych zdobywają na czterotygodniowych kursach zawodowych w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku. Natomiast umiejętności praktyczne nabywają w zakładach fryzjerskich, w których realizują praktyczna naukę zawodu:

  • Agnieszka Huć w Studiu Fryzjerskim Danuty Janik,
  • Weronika Czołkos, Viktoria Suda i Szymon Cyndera w Zakładzie Fryzjerskim Huberta Brodackiego,
  • Sandra Wieczorek w Salonie Fryzjerskim MARGO Małgorzaty Hanuszkiewicz,
  • Wiktoria Wiatr w Salonie Fryzjerskim Damsko-Męskim Katarzyny Kulejewskiej.

Nasi reprezentanci nie powiedzieli ostatniego słowa i już się zapisali na kolejne konkursy. Życzymy im jak najlepszych osiągnięć!


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

 

Podziel się