Mistrz olimpijski na V Festiwalu Pchnięcia Kulą w Oleśnie

Mistrz olimpijski na V Festiwalu Pchnięcia Kulą w Oleśnie

Szkolny festyn przerodził się w festiwal pchnięcia kulą, na który przyjeżdżają mistrzowie olimpijscy. Oleska “Trójka” może pochwalić się coraz większą liczbą uznanych sportowców, którzy odwiedzili korytarze szkoły.

Wszystko zaczęło się od Anny Wloki, kulomiotki z Brońca. Szkoła wykorzystała, że ma w gminie tak wielkiego sportowca, więc szkolny festyn przerodziła w sportowy festiwal. W tej szkole mocno stawiają na lekkoatletykę, a podczas festiwalu, główną konkurencją jest konkurs pchnięcia kulą.

Rok temu na festiwal przyjechał Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski, a do tego jak się okazało, przesympatyczny człowiek, mający świetny kontakt z młodzieżą. W tym roku do Olesna przyjechał równie otwarty facet i mistrz olimpijski z 1980 roku – Władysław Kozakiewicz, znany również ze słynnego wszystkim w Polsce “gestu Kozakiewicza”.

Czy takie imprezy to dobry pomysł na wskrzeszanie lekkoatletycznego ducha w młodzieży?

– Czy to dobry pomysł? To świetny pomysł! – mówi Władysław Kozakiewicz. – To my, sportowcy musimy wyjść do dzieci, próbować zachęcać do sportu czymś fajnym. Tym “czymś fajnym” możemy być my sportowcy, którzy kiedyś zdobywali medale. Przyjazd na takie imprezy to dla mnie zawsze wielka przyjemność. Miło kiedy ludzie rozpoznają, głównie dorośli i dziadkowie, bo to oni pamiętają moje występy. Musimy robić wiele, aby utrzymać wysoki poziom lekkoatletyki w Polsce, która świetnie sobie radzi.

Mistrzowi olimpijskiemu towarzyszyła cała grupa sportowców, którzy świecili przed dziećmi przykładem zdrowego i sportowego trybu życia. Byli to: Janusz Trzepizur, Barbara Niewiedział, Jacek Chochorowski, Piotr Goździewicz oraz oczywiście Anna Wloka.

Aby promocji sportu mogło stać się zadość, należało samemu w tym sporcie uczestniczyć. Przedstawiamy więc wyniki z konkursu pchnięcia kulą w kolejnych kategoriach:

Dzieci dziewczyny

 1. Zuzanna Duster
 2. Julia Zając
 3. Martyna Zalewska

Dzieci chłopcy

 1. Patryk Pielot
 2. Fabian Kołek
 3. Jakub Kaczmarczyk

Młodzież dziewczyny

 1. Aleksandra Brzęczek
 2. Magdalena Kukuła
 3. Zofia Gajda

Młodzież chłopcy

 1. Tobiasz Pawełczyk
 2. Piotr Wystalski
 3. Sebastian Brodacki

Zrzeszeni kobiety

 1. Anna Małecka
 2. Anna Wloka
 3. Ewa Wystalska

Zrzeszeni mężczyźni

 1. Piotr Goździewicz
 2. Michał Kulisz
 3. Jacek Chochorowski

Open kobiety

 1. Agnieszka Nowak-Jurczyk
 2. Agnieszka Grajcar
 3. Urszula Rosicka

Open mężczyźni

 1. Adam Krawulski
 2. Jakub Czyżewski
 3. Jakub Kościelny

Damian Pietruska

Podziel się