• Home »
  • Sport »
  • OKS Olesno z nowym zarządem! Na zebraniu duża frekwencja i żywa dyskusja

OKS Olesno z nowym zarządem! Na zebraniu duża frekwencja i żywa dyskusja

OKS Olesno z nowym zarządem! Na zebraniu duża frekwencja i żywa dyskusja

W poniedziałek 8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OKS-u Olesno. Wybrano nowy zarząd, przedstawiono sytuację klubu, plany na przyszłość oraz bieżące problemy.

Nowy zarząd OKS-u Olesno tworzyć będą:

  • Andrzej Wiecha – prezes,
  • Andrzej Świerc – wiceprezes ds. sportowych,
  • Mirosław Korzekwa – wiceprezes ds. organizacyjnych,
  • Dariusz Popczyk – skarbnik,
  • Szymon Niejadlik – sekretarz,
  • Zdzisław Kleszcz,
  • Sebastian Kopel,
  • Paweł Piątek.

Z poprzedniego zarządu odeszli: Tomasz Kubacki, Artur Źrebiec i Robert Morawski.

Zarząd przedstawił sprawozdanie finansowe klubu za 2018 rok. Dochody klubu wyniosły 375 tysięcy złotych, a wydatki wyniosły 410 tysięcy złotych. Klub zanotował więc deficyt w wysokości niecałe 35 tysięcy złotych.

W klubie funkcjonuje aż 12 drużyn sekcji piłki nożnej, 3 drużyny siatkówki dziewcząt oraz 2 drużyny tenisa stołowego. Tylko w sekcji piłki nożnej trenuje około 220 zawodników!

Podczas zebrania, które cieszyło się dużą frekwencją, rozgorzała dyskusja na bieżące tematy klubu. Rozmawiano o opłatach dla młodzieży za uczestnictwo w meczach i treningach w sekcjach piłki nożnej, zachęcaniu młodzieży do sportu, która najczęściej w wieku 14-15 lat rezygnuje ze sportu i odchodzi z klubu. Kryzys podejścia młodzieży generalnie do sportu jest widoczny we wszystkich miejscowościach, a tendencja jest ogólnopolska, nie dotyczy tylko Olesna i okolic.

Poruszono temat deficytu klubu z 2018 roku. Stratę finansową tłumaczono systematycznie zwiększającymi się opłatami między innymi za udział w rozgrywkach ligowych czy transport zawodników na mecze.

OKS Olesno słynie ze szkolenia młodzieży. Jest pewne prawdopodobieństwo, że oleski klub wychowa drugiego Adama Deję, który od kilku lat gra na ekstraklasowych boiskach, bowiem OKS tylko w ciągu ostatnich trzech lat wypromował aż dwunastu młodzieżowych zawodników, którzy przeszli do większych klubów takich jak: Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Odra Opole. OKS miał zapewnić sobie w umowach z tymi klubami procent zysków od ewentualnych przyszłych transferów tych zawodników do innych klubów.

Omawiano również sprawę budowy nowego stadionu oraz boisk treningowych. W tej chwili to trudny czas dla klubu, bowiem klub nie dysponuje z powodu remontu choćby jednym boiskiem trawiastym, a mecze musi rozgrywać na wyjazdach. W klubie liczą jednak, że nowy obiekt przyciągnie więcej kibiców na stadion, co może mieć wpływ również na zwiększenie liczby sponsorów, a w dalszej perspektywie oczywiście na rozwój klubu.

Damian Pietruska

dsc01649

Podziel się