Oleskie “Złotka” najlepsze w Polsce!

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie zajęły I miejsce w Ogólnopolskich Drużynowo-Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w piątek 26 kwietnia w miejscowości Kamion (województwo mazowieckie).

W zawodach uczestniczyło ośmiuset najlepszych biegaczy z całej Polski. Uczestnicy biegali na trasie im. Roberta Lewandowskiego.

W kategorii dziewcząt I miejsce drużynowo zajęły uczennice oleskiej “Jedynki”. Dziewczęta startowały w swoich kategoriach wiekowych, a zajmowane miejsca były przeliczane na punkty do klasyfikacji ogólnej. Cała szóstka oleśnianek zajęła wysokie pozycje, co dało ogólnie I miejsce wśród uczennic z całej Polski!

Najlepiej z oleskiej szóstki dziewcząt pobiegła Alicja Kukuła, która zajęła w swojej kategorii wysokie 8 miejsce!

Trener Artur Chęciński.

– To bardzo silne roczniki w biegach w naszej szkole – mówi Artur Chęciński, trener i ojciec oleskich sukcesów biegowych. – W tym roku szkolnym wygraliśmy praktycznie wszystkie wojewódzkie zawody w biegach.  Dziewczęta uczestniczą w zajęciach dodatkowych, SKS-ach, ale potężną pracę przede wszystkim wykonały w domach. Dostały rozpiski treningowe i mocno się ich trzymały.

Dziewczęta biegały na dystansach 1000 metrów (rocznik 2005) i 1500 metrów (roczniki 2004, 2003). Trasa w Kamionie była bardzo trudna, było na niej sporo piachu i górek, ale jak widać nasze dziewczęta świetnie poradziły sobie w tych biegach przełajowych.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie oleskiej “Jedynki” z sukcesami występują w biegach na szczeblu ogólnopolskim, ale tak spektakularnego sukcesu jeszcze nie osiągnęli.