• Home »
  • Sport »
  • Trzy wojewódzkie medale oleskiego “Ekonomika”. Lekkoatletyczna potęga!

Trzy wojewódzkie medale oleskiego “Ekonomika”. Lekkoatletyczna potęga!

W piątek 31 maja na Stadionie Lekkoatletycznym Olimpijczyków w Opolu odbyły się zawody Licealiada w indywidualnej lekkiej atletyce. Oleski Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących reprezentowało 13 osób, a trójka z nich zdobyła medale.

Dawid Plata zdobył mistrzostwo województwa w biegu na 3000 m. Wiktoria Osyra zdobyła wicemistrzostwo województwa w biegu na 1500 m.

Brąz, po debiucie w trójskoku, uzyskała Julia Osiewacz i 4 miejsce w skoku w dal.

To kontynuacja sukcesów lekkoatletów z “Ekonomika” w tym roku szkolnym. W październiku olescy lekkoatleci startowali w szkolnej lidze lekkoatletycznej, gdzie po raz pierwszy dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa, a chłopcy zajęli 4 miejsce.

Wcześniej Wiktoria Osyra zdobyła złoty medal w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych, dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa w przełajowych biegach drużynowych. To zwycięstwo dało im możliwość udziału w ogólnopolskich drużynowych biegach przełajowych w Kamionie, na których zajęły 4 miejsce, a indywidualnie 6 miejsce w kraju zajęła Wiktoria Osyra. W kwietniu, w Namysłowie oleska sztafeta dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo województwa.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!

*- Informacja i zdjęcia: ZSEiO Olesno.