• Home »
  • Sport »
  • LZS Radawie Mistrzem Powiatu Oleskiego! To był turniej niespodzianek

LZS Radawie Mistrzem Powiatu Oleskiego! To był turniej niespodzianek

LZS Radawie Mistrzem Powiatu Oleskiego! To był turniej niespodzianek

LZS Radawie został Mistrzem Powiatu Oleskiego w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Oleskiego. Drugie miejsce zajął LZS Borki Wielkie.

W turnieju, który odbył się w dwóch halach w niedzielę 2 lutego – w Gorzowie Śląskim (faza grupowa) i w Praszce (faza grupowa i finałowa), wystąpiło dwanaście drużyn. Trzy zespoły reprezentowały A klasę (LZS Ligota Oleska, Budowlani Strojec i LMKS Piast Gorzów Śląski), reszta to przedstawiciele B klasy. Co ciekawe, nie miało to jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ żaden z A-klasowców nie dostał się nawet do półfinału. Po pierwsze, halowa piłka nożna to niemal inna dyscyplina sportu niż trawiasta, a po drugie, w takich turniejach często znaczenie ma dyspozycja dnia. Szybko zdobyta bramka często “ustawia” mecz.

Nie można jednak niczego odmówić triumfatorowi. LZS Radawie, czyli lider B klasy, przyjechał na turniej silnym składem, a co ważniejsze, świetnie przygotowany. Trener Marian Królak nie ukrywał, że jego drużyna sporo trenowała na hali, a świetny występ w turnieju był tego efektem.

dsc09791– To wynik historyczny, bo nigdy nie wygraliśmy tego turnieju – komentuje Marian Królak. – Naszą najmocniejszą stroną był bramkarz, a w turniejach to ważne, bo nie wolno tracić bramek. Przede wszystkim staraliśmy się zabezpieczyć obronę. Sporo trenowaliśmy na hali, byliśmy dobrze przygotowani fizycznie i to dało efekty. Cieszę się, tym bardziej że przyjechaliśmy młodym składem, który bardzo dobrze sobie poradził. Młodzi zawodnicy są siłą naszego klubu!

Turniej miał również ciekawą specyfikę – słabsza forma w fazie grupowej nie przekreślała szans w dalszym etapie rywalizacji. Drużyny podzielono na cztery grupy po trzy zespoły. Pierwsze miejsca w grupach przechodziły dalej, a drugie z trzecimi rywalizowały w fazie pucharowej i miały do rozegrania jeden mecz więcej. Zaskoczeniem było to, że wszyscy zwycięzcy grup przegrali swoje mecze o wejścia do półfinału, a byli to: LMKS Piast Gorzów Śląski, Stobrawa Wachowice, Budowlani Strojec i LZS Bodzanowice.

dsc09723LZS Radawie, zwycięzca turnieju, w grupie był drugi, a wicemistrz LZS Borki Wielkie fazę grupową kończył dopiero na trzecim, ostatnim miejscu! Można więc powiedzieć, że system pucharowy był doskonale zorganizowany, bo cały czas generował emocje, a wszyscy uczestnicy mieli sporo meczów do rozegrania.

Oto skład zwycięskiej drużyny LZS Radawie: Dawid Nieszporek, Michael Gawlikowicz, Dominik Niesłony, Kamil Mrozek, Mateusz Borowski, Marcin Szędziolorz, Daniel Karnydał, Patryk Swoboda. Trener Marian Królak.

Wicemistrz, LZS Borki Wielkie grał w składzie: Michał Przeniczny, Tomasz Kaliciak, Adam Łysy, Szymon Kochański, Wojciech Górski, Piotr Krawczyk, Michał Liberka, Patryk Sikora, Bartek Zug, Piotr Zug.

Wręczano również indywidualne wyróżnienia. Najlepszy zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Górski (LZS Borki Wielkie), królem strzelców z pięcioma bramkami na koncie był Łukasz Sowa (LZS Zębowice), a najlepszym bramkarzem wybrano Bartłomieja Kubicę (LZS Radłów).

Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce, a patronat nad turniejem objął starosta oleski.

protokol-lzs-sen-2020-3 protokol-lzs-sen-2020-4

Oto klasyfikacja końcowa:

1. LZS Radawie

2. LZS Borki Wielkie

3. LZS Radłów

4. LZS Zębowice

Miejsca 5-8

LMKS Piast Gorzów Śląski, LZS Stobrawa Wachowice, LKS Budowlani Strojec, KS Bodzanowice

Miejsca 9-12

LZS Wichrów, LZS Ligota Oleska, LZS Bugaj Nowy, LKS Wilki Tadar Gana

Damian Pietruska

Podziel się