• Home »
  • Informacje »
  • Będą z nich fachowcy! Kamil Brodowy i Jan Mrugała zdobywcami “Złotej Kielni”

Będą z nich fachowcy! Kamil Brodowy i Jan Mrugała zdobywcami “Złotej Kielni”

Będą z nich fachowcy! Kamil Brodowy i Jan Mrugała zdobywcami “Złotej Kielni”

Kamil Brodowy i Jan Mrugała, uczniowie Zasadniczej Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia im. Józefa Lompy w Oleśnie zajęli dwa pierwsze miejsca w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”.

Turniej składał się z etapu pisemnego i praktycznego. Etap pisemny zawierał 40 pytań zamkniętych. W części praktycznej Kamil Brodowy wykonywał przedściankę i ściankę instalacyjną. Jan Mrugała w ramach zadania montował okno dachowe, a następnie roletę zewnętrzną.

Kamil Brodowy zajął pierwsze miejsce w finale centralnym turnieju w kwalifikacji BD.04 “Monter zabudowy i robót wykończeniowych”. Część: “Montaż systemów suchej zabudowy”. Za zajęte miejsce otrzymał zestaw narzędzi, którymi wykonywał zadanie, tablet oraz bon do marketu budowlanego ufundowany przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Kamil zajęcia praktyczne odbywa w firmie „P.J.OBLONK” u Pawła Oblonka z Wichrowa.

Jan Mrugała zajął pierwsze miejsce w kwalifikacji BD.08 “Wykonywanie robót dekarskich”. Otrzymał zegarek oraz bon do marketu budowlanego ufundowany przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Zajęcia praktyczne Jan odbywa w zakładzie „Z.U.H. Pokrycia Dachowe i Roboty Ogólnobudowlane” u Edwarda Bartyli z Chudoby.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia”, decyzją MEN, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Zwolnienie laureata lub finalisty Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia” z etapu pisemnego egzaminu zawodowego jest równoznaczne z uzyskaniem z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najwyższego wyniku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Branżowej Szkoły Zawodowej I stopnia z całej Polski kształcących się w zawodach: malarz-tapeciarz, monter suchej zabudowy, posadzkarz, murarz-tynkarz, instalator i dekarz.

Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych.

Organizatorem turnieju Złota Kielnia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się