Sportowe półkolonie z OKS-em Olesno

Sportowe półkolonie z OKS-em Olesno

Sześć dni trwały darmowe półkolonie na sportowo zorganizowane przez OKS Olesno, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Oleski Klub Sportowy ciekawy czas dla dzieci organizował razem z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich – Kierunek FIO 2020, pod nazwą “Wakacje na sportowo – półkolonie dla dzieci i młodzieży”. Dzięki dofinansowaniu udało się zorganizować darmowe półkolonie dla dzieci z gminy Olesno.

Dzieci miały codziennie zapewnione atrakcje, to były z pewnością wakacje pełne ruchu i zabawy.

– Uczestnicy każdego dnia uprawiali różne formy i dyscypliny sportowe, między innymi badminton, hokej, wyścigi rzędów i gry zespołowe – mówi Krzysztof Meryk, jeden z opiekunów.

117162763_312518623435846_2199481347606040503_nOprócz tego odbyły się warsztaty z dietetyki, dzięki uprzejmości mgr inż. Moniki Bartoszek z firmy Heathly Belly, a strażacy z KP PSP w Oleśnie przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy, pokazując w praktyce podstawowe czynności i zachowania.

– Podczas półkolonii dzieci bawią się i uczą jednocześnie. Zawierane są nowe znajomości, poznawane nowe gry i zabawy sportowe. Półkolonie cieszą się wielkim zainteresowaniem lokalnej społeczności, co cieszy nas jako organizatorów. Podczas deszczowych dni udostępniono nam halę sportową wraz z zapleczem w Liceum Ogólnokształcącym im. Lotników Polskich w Oleśnie – za co bardzo serdecznie dziękujemy. Zainteresowanie projektem i pomoc poszczególnych osób i instytucji motywuje do dalszej pracy co przełoży się na kolejne ciekawe projekty, jakie nasz klub planuje. Wszystkim rodzicom, którzy powierzyli nam na ten czas swoje pociechy – serdecznie dziękujemy za zaufanie – mówi Krzysztof Meryk.

Podziękowania należą się również Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielki za użyczenie sprzętu sportowego i komputerowego.

Podziel się