Jan Grzesik w Warcie Poznań!

Jan Grzesik w Warcie Poznań!

Pochodzący z Zębowic, Jan Grzesik podpisał kontrakt z beniaminkiem piłkarskiej Ekstraklasy – Wartą Poznań.

Były zawodnik między innymi juniorów OKS-u Olesno do Warty przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z ŁKS-u Łódź. Z poznańskim klubem podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

W ten sposób prawy obrońca nadal będzie grał na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce. W poprzednim sezonie rozegrał 30 meczów ligowych w barwach ŁKS-u, ale jego klub nie utrzymał się w Ekstraklasie i spadł do I ligi. Teraz Grzesik z kolejnym beniaminkiem będzie walczył o utrzymanie.

Jan Grzesik często zmienia kluby. Ma dopiero 25 lat, a już po zakończeniu kariery mógłby pracować jako przewodnik po polskich miastach. Z juniorów OKS-u Olesno trafił do Małejpanwi Ozimek, gdzie został zauważony przez Legię Warszawa. W klubie ze stolicy grał w drużynach młodzieżowych i rezerwach. Dalsza lista klubów, w których występował jest długa (I, II i III liga): Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Siedlce, Nadwiślan Góra, Siarka Tarnobrzeg, w końcu ŁKS Łódź, a obecnie Warta Poznań.

Niestety, w Ekstraklasie zmniejszyła się liczba piłkarzy pochodzących z powiatu oleskiego. Z ligi spadła bowiem Arka Gdynia, reprezentowana przez Adama Deję z Wachowic. Były gracz OKS-u Olesno czy MKS-u Kluczbork nadal będzie występował w barwach Arki, w której postara się szybko wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Być może jednak doczekamy się kolejnych zawodników pochodzących z powiatu w Ekstraklasie. W Górniku Zabrze spore nadzieje wiążą z byłymi zawodnikami OKS-u Olesno, 18-letnim Janem Flakiem i 19-letnim Marko Zawadą, którzy na razie występują w rezerwach tego klubu. Liczymy, że w tym sezonie dostaną szansę debiutu w pierwszej drużynie klubu z Zabrza.

Damian Pietruska

Zdjęcie: wartapoznan.pl

Podziel się