Młodzi olescy tenisiści z sukcesami

Młodzi olescy tenisiści z sukcesami

Młodzi tenisiści OKS-u Olesno: Tomasz Mencel i Mateusz Poloczek stanęli na podium Mistrzostw Województwa Opolskiego w Tenisie Stołowym rozgrywanych w Turawie.

W dwudniowych rozgrywkach zaliczyli dwa “pudła”: w deblu trzecie miejsce oraz w “drużynówce” drugie miejsce.

– To pozytywna niespodzianka, na którą mniej liczyłem – ocenia Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u. – Po bardzo nerwowych grach singlowych, które mogły wypaść nieco lepiej, odrobili w grach deblowych i niespodzianką w drużynówce. Okazuje się, że nasi młodzi rozkręcali się z godziny na godzinę, tremę i spięcie zostawili gdzieś w plecakach i zaczęli chłodno myśleć podczas gry. Mistrzostwa niosą za sobą duże usztywnienie wśród młodych zawodników, które dopiero mija z czasem i po wielu grach turniejowych. Mam nadzieję, że na dłużej zaistniejemy w czołówce województwa.

Dobre wyniki to efekt wieloletniej pracy na zajęciach.

– Należy pochwalić naszych młodych za ciężką i systematyczną pracę, którą wykonują na treningach. Chciałbym też zaznaczyć, że przez naszą sekcję tenisową przewinęło sporo młodych chętnych do gry, ale okazało się, że zapał to za mało. Za dobrą grą w tenisa stołowego kryje się ciężka i systematyczna praca, a miejsca podium, dyplomy i puchary są dopiero podsumowaniem wkładu w tę dyscyplinę.

Sekcja tenisa stołowego OKS-u Olesno ciągle szuka nowych zawodników.

– Nasza sekcja jest nadal otwarta na nabór młodych (roczniki 2013 i młodsi), pracowitych, zdyscyplinowanych i dobrze uczących się przyszłych tenisistów – kończy Zdzisław Kleszcz.

20200912_171345

Podziel się