Oleska szkoła z nowym sprzętem

Oleska szkoła z nowym sprzętem

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie ma nowe wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego To między innymi laptopy oraz sprzęt do wideokonferencji.

Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy to projekt realizowany w opolskich szkołach od wielu miesięcy i skierowany jest do 1000 uczniów oraz dla 150 nauczycieli i 50 instruktorów praktycznej nauki zawodu/opiekunów stażystów z obszaru Województwa Opolskiego. W ramach tego projektu także do oleskich placówek trafiło wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego. Prowadzone są także pozaszkolne formy kształcenia dla uczniów i nauczycieli w postaci staży i kursów, których zadaniem jest przygotowanie do pracy zawodowej.

W ramach tego projektu w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie znalazły się laptopy, ale także specjalistyczny zestaw do wideokonferencji, składający się ze stojaka na monitor tablicy interaktywnej 55”, komputera oraz kodeka.

Dzięki temu uczniowie wracający do szkoły po zakończeniu pandemii będą mieli możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu, który na pewno będzie miał wpływ na ich edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych.


*- Informacja i zdjęcie: ZSZ Olesno.

Podziel się