Młodzi tenisiści OKS-u Olesno na podium województwa

Młodzi tenisiści OKS-u Olesno na podium województwa

Po długiej przerwie zagrali młodzi tenisiści OKS-u Olesno w  Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie stołowym, który odbywał się w dniach 20 i 21 lutego w Turawie, w kategoriach: młodzik, kadet i junior.

W kategorii młodzik zadebiutował Tomasz Mencel i na 33 uczestników zajął wysokie trzecie miejsce. W kategorii kadet zadebiutował Mateusz Poloczek i na 30 uczestników również zajął trzecie miejsce.

– Nasi młodzi już zadomowili się w kadrze wojewódzkiej i jest to duże wyróżnienie poparte ciężką i systematyczną pracą na treningach – mówi Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u. – Pograją przez dwa lata w tych kategoriach, zdobywając doświadczenie, które będzie pomagało na wyższym poziomie.

Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce: Wiktoria Poloczek i Maksymilian Maćczak.

– Ci zawodnicy potrzebują jeszcze ogrania w zawodach i lidze, bo na ten moment trema bierze zbyt często górę nad umiejętnościami, które też należy poprawić. Ten turniej pokazał nam słabe strony nad którymi musimy popracować. Myślę jednak, że wyniki wskazują na to, że idziemy w dobrym kierunku – ocenia trener.

Ojciec tenisowych sukcesów w Oleśnie żałuje, że tak mało młodzieży próbuje zaistnieć w tym sporcie.

– Grupę muszę pochwalić za pracowitość i ciężką pracę wykonywaną na treningach. Szkoda, że jest tak dużo młodziutkich leniuchów nie chcących potrenować solidnie w tenisa stołowego. Jeszcze raz namawiam młodziutkich, chętnych, dobrze uczących się, do uprawiania tenisa stołowego, bo warto – kończy Zdzisław Kleszcz.

Już w piątek, 26 lutego seniorzy III ligi zagrają w Oleśnie z odwiecznym rywalem z Wołczyna. Mecz zapowiada się bardzo wyrównany i na niezłym poziomie.

20200912_171345


*- Informacja i zdjęcia: OKS Olesno.

Podziel się