Konkurs na stanowisko dyrektora MDK Olesno

Konkurs na stanowisko dyrektora MDK Olesno

Burmistrz Olesna ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Konkurs został ogłoszony po tym, jak z końcem 2020 roku na emeryturę po trzydziestu latach pracy odszedł Ernest Hober. Zapytaliśmy go, z czym wiąże się praca dyrektora i z jakimi wyzwaniami będzie musiał radzić sobie jego następca.

– Jeśli ktoś chce na tym stanowisku pracować od godziny 8 do 16, to nie będzie dobrym dyrektorem – mówił Ernest Hober. – Dyrektor nie jest od tego, żeby robił wszystko samodzielnie. Powinien wsłuchiwać się w pomysły młodych, ale nie tylko. Pomysły od ludzi trzeba brać garściami i się z nich cieszyć. Dom kultury jako budynek ma być dostępny, kadra musi również sama kreować, ale musi również pozwolić na realizację pomysłów innych.

W konkursie na stanowisko dyrektora, trzeba spełnić szereg wymagań. Są one szczegółowo opisane tutaj: https://olesno.pl/download/attachment/30887/nabor-na-stanowisko-dyrektora-mdk-w-olesnie.pdf

Oferty mogą być składane do 16 kwietnia 2021 roku. Postępowanie konkursowe zostanie przeprowadzone w dwóch etapach, w pierwszym odbędzie się weryfikacja przesłanych dokumentów oraz ich ocena merytoryczna, a w drugim etapie przeprowadzone zostaną indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez burmistrza.

Obecnie funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Korneliusz Wiatr.


*- Zdjęcie: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się