OKS Olesno ma nowy zarząd. Wraca były prezes

OKS Olesno ma nowy zarząd. Wraca były prezes

W piątek 12 marca w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym wybierano nowe władze OKS-u Olesno.

Najważniejsza informacja jest taka, że po ośmiu latach (w zarządzie) odszedł dotychczasowy prezes Andrzej Wiecha.

IMG_6315– Osiem lat. Jak to szybko minęło. Dziękuję wszystkim ludziom, których dzięki działalności w OKS-ie miałem okazję poznać, współpracować, czasem pospierać. Dzięki wszystkim kibicom, piłkarzom – od tych najmłodszych po tych najstarszych, ich rodzicom, sponsorom, ludziom którym jest na sercu dobro klubu. Niektórzy się cieszą, że już nie jestem prezesem, może kilka osób (mam taką nadzieję) stwierdzi, że parę rzeczy udało się wspólnie zrealizować. Głęboko wierzę, że nowy zarząd zdoła przekonać do siebie ludzi, którzy są w stanie pomóc OKS-owi, że szersza społeczność zauważy w klubie coś więcej niż fanaberię kilku ”sfiksowanych” na piłce ludzi, ale również aspekty wychowawcze i społeczne, jakie spełnia względem dzieci i młodzieży – napisał Andrzej Wiecha na oficjalnym profilu OKS-u Olesno.

Na zebraniu zostali wybrani nowi członkowie zarządu, a kilka dni później przydzielono nowe funkcje. Oto nowy zarząd OKS-u Olesno:

  • Jerzy Liberka – prezes,
  • Andrzej Świerc, wiceprezes ds. sportowych,
  • Zdzisław Kleszcz, wiceprezes ds. organizacyjnych,
  • Mirosław Korzekwa – sekretarz,
  • Paweł Piątek – skarbnik.

Oznacza to, że z zarządu odeszli: Andrzej Wiecha, Dariusz Popczyk, Sebastian Kopel i Szymon Niejadlik. Nowy prezes to osoba sprawdzona na tym stanowisku, bowiem Jerzy Liberka pełnił już tę funkcję, z OKS-em związany był przez lata, również jako działacz w różnych funkcjach.

5n6a2579Na zebraniu znów poruszano temat szkolenia młodzieży i zachęcaniu młodych do sportu, co w dzisiejszych czasach, staje się, generalnie, coraz trudniejsze. To jednak właśnie ze szkolenia piłkarzy słynie w województwie oleski OKS, który ma swoich wychowanków w akademiach największych klubów w kraju, a dwóch byłych piłkarzy utrzymuje się na najwyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce (Jan Grzesik i Adam Deja).

W klubie jest obecnie dziewięć drużyn piłki nożnej oraz dwie drużyny tenisa stołowego. Klub prowadzi również intensywną współpracę wymiany zawodników z A-klasowym LZS-em Gronowice.

– Celem klubu jest utrzymanie zespołu seniorów w IV lidze i stałe podnoszenie poziomu szkolenia drużyn młodzieżowych – mówi Paweł Piątek, skarbnik.

Mimo pandemii i nieobecności kibiców na stadionie (klub pobiera opłaty za wejściówki), udało się uzyskać dodatni wynik finansowy. Klub nie posiada długów, a rok zakończył z delikatną nadwyżką.

Damian Pietruska

Podziel się