• Home »
  • Sport »
  • Adam Deja strzela zwycięskiego gola z połowy boiska! Zobacz film

Adam Deja strzela zwycięskiego gola z połowy boiska! Zobacz film

Adam Deja strzela zwycięskiego gola z połowy boiska! Zobacz film

Adam Deja, wychowanek OKS-u Olesno i Stobrawy Wachowice strzelił przepiękną bramkę w meczu 27. kolejki Fortuna I liga, pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Arką Gdynia.

To był wybitny mecz pochodzącego z Wachowic pomocnika. Deja zdobył bowiem w sumie dwie bramki i zaliczył asystę. Szczególnie mógł podobać się zwycięski gol, z rzutu wolnego, zdobyty z 50 metrów.

Olescy kibice, którzy mogli podziwiać nastoletniego Deję w barwach OKS-u Olesno doskonale znają jego świetne strzały z dystansu. Na najwyższych poziomach Deja nie strzela dużo bramek, bo w sumie zdobył ich w całej karierze na centralnych poziomach dwanaście (za transfermarkt.pl), ale kiedy już strzela, są to uderzenia liczące się w gronie bramek sezonu.

Przypomnijmy jego trafienie w Ekstraklasie z sezonu 2019/2020 przeciwko Koronie Kielce.

Adam Deja to obecnym sezonie podstawowy piłkarz I-ligowej Arki Gdynia, która walczy o awans do Ekstraklasy. W niedzielę 2 maja Arka zagra również w finale Pucharu Polski, a rywalem będzie Raków Częstochowa. Oprócz trofeum, zwycięstwo może dać przepustkę do gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Adam Deja to znany w sportowym kręgu piłkarz. W OKS-ie Olesno ostatni raz zagrał w sezonie 2010-2011 w klasie okręgowej, skąd przeszedł do MKS-u Kluczbork. 27-latek grał później kolejno w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Cracovii, a od sezonu 2018-2019 broni barw Arki Gdynia.

Damian Pietruska


*- Na zdjęciu głównym 17-letni Adam Deja w barwach OKS-u Olesno.

Podziel się