• Home »
  • Sport »
  • Tenisistki z Gorzowa Śląskiego jadą na mistrzostwa Polski!

Tenisistki z Gorzowa Śląskiego jadą na mistrzostwa Polski!

Katarzyna Zając i Nikola Makos, tenisistki z Gorzowa Śląskiego wywalczyły awans na mistrzostwa Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 17-20 czerwca w Rawie Mazowieckiej. Stało się to podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Województwa Opolskiego w tenisie stołowym, które odbywały się podczas świąt majowych w Gorzowie Śląskim. Oprócz wspomnianych zawodniczek, sukcesami na tych zawodach mogą pochwalić się również inni tenisiści z Gorzowa.

Zawody odbywały się w aż sześciu kategoriach wiekowych, a łącznie wzięło w nich udział 89 zawodników i 28 zespołów w grach drużynowych. Mistrzostwa rozegrano na 12 stołach.

Zawodnicy MGOK Gorzów Śląski zajmowali czołowe miejsca w województwie. W grach indywidualnych w kategorii młodziczek – 5. miejsce zajęła Julia Fabiś, 7. Milena Kocemba; w młodzikach – 13. Michał Gallus, 14. Dawid Milde, 17. Konrad Dolny, 18. Oliwier Napieraj, 25. Wiktor Napieraj; w kadetkach – 2. Nikola Makos, 3. Katarzyna Zając; w juniorkach – 5. Dominika Olszowa, 7. Julia Jachymczyk.

W rywalizacji drużynowej zawodniczki z Gorzowa wywalczyły aż trzy puchary dla MGOK-u. W młodziczkach – 3. miejsce zajęły Julia Fabiś i Milena Kocemba, w kadetkach – 1. Katarzyna Zając i Nikola Makos, w juniorkach – 2. Dominika Olszowa i Julia Jachymczyk.

Wojewódzkie zawody pod egidą Opolskiego Związku Tenisa Stołowego organizowali Sławomir Kałwak i Edmund Olszowy.

*- Informacja i zdjęcia: MGOK Gorzów Śląski.