Uczniowie mogli poznać specyfikę pracy blacharza i lakiernika samochodowego

Uczniowie mogli poznać specyfikę pracy blacharza i lakiernika samochodowego

Olescy uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Odkrywców Zawodów. Tym razem mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze specyfiką pracy blacharza oraz lakiernika samochodowego i motocyklowego.

Dzień Odkrywców Zawodów to innowacja stworzona przy współpracy firmy Nestro w Starym Oleśnie i doradcy zawodowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie – Anny Hiller-Janik. Projekt odbył się w poniedziałek 11 października, a wzięła w nim udział grupa 8 uczniów z PSP nr 1 i PSP nr 3 w Oleśnie wybranych podczas selekcji na spotkaniach z doradcą zawodowym.

Projekt odbył się na terenie firmy H.T.B.M. – warsztatu blacharsko-lakierniczego w Borkach Małych, należącego do Adama Trochy. To już kolejny pracodawca, który poszukując pracowników, zdecydował się na zindywidualizowane podejście i współpracę z młodzieżą klas ósmych, która wybierając ścieżkę kariery zawodowej, potrzebuje elementów praktycznej obserwacji stanowiska pracy.

245195363_386987669802515_83284872139420819_nUczniowie poznali specyfikację zawodów blacharza oraz lakiernika samochodowego i motocyklowego. Wzięli też udział w unikatowym pokazie aerografii zorganizowanym przez Roberta Pawlika, reprezentującego Pawlik Art Studio.

Młodzi pasjonaci motoryzacji poznali historię powstania firmy Adama Trochy, a następnie przeżyli wyjątkową przygodę podczas obserwacji elementów pracy blacharza i lakiernika.

– To była wyjątkowa przygoda i dowód na to, że doradztwo zawodowe przy współpracy z pracodawcą i realizacji naszej innowacji ma zupełnie inny wymiar i pokazuje pracę zawodową jako rozwój uważności na siebie i swoje pasje – mówi Anna Hiller-Janik.

Podziel się