Oleska szkoła wyróżniona za akcje krwiodawstwa

Oleska szkoła wyróżniona za akcje krwiodawstwa

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie znów wyróżniony za akcje krwiodawstwa! Pod tym względem to zdecydowanie czołowa szkoła w województwie.

W piątek 26 listopada w sali konferencyjnej Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola odbyła się uroczystość podsumowująca etap okręgowy XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadpodstawowych w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: dyrektor RCKiK w Opolu Iwona Rajca-Biernacka, opolski Kurator Oświaty Michał Siek oraz wiceprezes Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK Stanisława Kosmal.

Honorowi goście podziękowali zaproszonym szkolnym koordynatorom turnieju za rozwijanie i promowanie Idei Honorowego Krwiodawstwa w szkołach Opolszczyzny. Zespół Szkół Zawodowych im J. Lompy w Oleśnie odniósł potrójny sukces zajmując II miejsce w ilości oddanej krwi, I miejsce w kategorii: aktywność, czyli ilości oddanej krwi w przeliczeniu na pełnoletnich uczniów szkoły oraz I miejsce w kategorii: promocja honorowego krwiodawstwa.

Akcje krwiodawstwa i promocja takich postaw w szkole trwają od wielu lat. Ich inicjatorem, organizatorem i dobrym duchem jest niezmiennie nauczyciel Andrzej Suder.

Podziel się