• Home »
  • Informacje »
  • I miejsce oleskiego ucznia w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “Złota Kielnia”!

I miejsce oleskiego ucznia w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “Złota Kielnia”!

I miejsce oleskiego ucznia w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “Złota Kielnia”!

Wielki sukces ucznia Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie! Dawid Konieczko z klasy III e zajął I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”. 

W tym roku w pierwszych dniach lutego w Poznaniu odbył się etap centralny tego konkursu. Rywalizacja zawsze przebiega w trzech etapach – na poziomie szkoły, okręgu i centralnym. Uczniowie na każdym z nich muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi, rozwiązują testy i zadania problemowe. Z eliminacji okręgowych do finału przechodzi tylko sześciu uczniów z całego kraju z danej kwalifikacji. W stolicy Wielkopolski konkurs jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma.

Od 2017 r. uczniowie Zespołu Szkól Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie biorą w nim udział i co roku kwalifikują się do etapu centralnego. Uczniowie z oleskiej budowlanki, pod kierunkiem Moniki Michnik, nauczycielki przedmiotów zawodowych często zajmują miejsca w trójce najlepszych uczniów w Polsce. W tym roku zwycięzcą ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu został Dawid Konieczko z klasy III E Szkoły Branżowej, kształcący się w zwodzie monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Rywalizacja rozpoczęła się testem wymagającym dużej wiedzy z robót wykończeniowych. Następnie uczniowie realizowali zadania praktyczne. Dawid musiał wykazać się poprawnym stosowaniem technik i narzędzi malarskich, a także precyzją i starannością. Bardzo dobrze nałożył na ścianę tynk dekoracyjny imitujący beton architektoniczny. Warto dodać, że tego typu zadanie wykonał po raz pierwszy.

Na co dzień zajęcia praktyczne Dawid realizuje w firmie „P.J. Oblonk” Paweł Oblonk z Wichrowa, której właściciel również ukończył oleską “budowlankę”. Po skończonej rywalizacji organizatorzy turnieju zadbali o urozmaicenie uczestnikom pobytu. Atrakcyjna okazała się wycieczka do palmiarni, a wieczorami nauczyciele zabierali swoich podopiecznych na poznańską starówkę. W ostatnim dniu turniej zakończyła uroczysta gala, na której podsumowano rywalizację, ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody.

Oprócz nagród rzeczowych, Dawid Konieczko laureat I miejsca został zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Ponadto ZSZ w Oleśnie od firmy Dekoral, sponsora turnieju, otrzymał agregat malarski i 300 litrów dowolnej farby Dekoral Professional, która niewątpliwie zostanie spożytkowana na prace konserwacyjno-remontowe w oleskim technikum. Warto przypomnieć, że w 2018 r. tytuł Młodego Malarza Roku PPG DEKORAL zdobył Kamil Bodowy.

kielnia


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się