OKS remisuje z outsiderem na rozpoczęcie wiosny

Olescy kibice musieli czekać na doliczony czas gry, aby ich piłkarze wyrównali na 1-1 w meczu z LZS-em Skorogoszcz, ostatnią drużyną IV ligi.

Już w 10. minucie goście zdobyli prowadzenie, po wypuszczeniu piłki z rąk przez oleskiego bramkarza w niegroźnej sytuacji, co poskutkowało trafieniem Grzegorza Grabasa.

Idealny początek dla gości, którzy mogli zamurować dostęp do bramki i kiepski dla oleśnian, którzy nie lubią ataku pozycyjnego. Do końca meczu OKS miał problem ze stwarzaniem klarownych okazji, próbował się ratować strzałami z dystansu, ale te również były niecelne. Wydawało się, że LZS Skorogoszcz drugi raz w tym sezonie wygra mecz, ale jednak w doliczonym czasie gry, po wbiciu piłki w pole karne przez Mateusza Jeziorowskiego ładnie głową zgrał Wojciech Hober do Arkadiusza Świerca, a ten ostatni, również głową umieścił piłkę w siatce.

dsc08353OKS dwukrotnie domagał się rzutu karnego, kiedy w polu karnym w pierwszej połowie padał Klaudiusz Lasik, a w drugiej odsłonie Marcin Jantos, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

– LZS Skorogoszcz w tej rundzie w każdym meczu będzie walczył o życie i to było dzisiaj widać. Mecz przebiegał mniej więcej tak, jak się spodziewaliśmy. Szkoda tylko, że bramka dla nich padła po naszym ewidentnym błędzie w obronie. Żałuję niewykorzystanych sytuacji i uważam, że dwie sytuacje, po których mogliśmy wykonywać rzut karny były dosyć kontrowersyjne. Musimy to jednak sprawdzić na zapisie wideo. Trzeba uszanować ten punkt, bo rywal w walce o utrzymanie nie doszedł do nas w tabeli – mówi Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

OKS podczas przerwy zimowej nieco przemeblował skład. Doszło trzech zawodników. Z wypożyczenia z MKS-u Kluczbork wrócił 20-letni pomocnik Adam Huć, ze Stobrawy Ligota Dolna doszedł 30-letni Damian Gąsiorowski, który występował już w oleskich barwach oraz 19-letni pomocnik Mateusz Kiecko z Pomologii Prószków. Dwóch z nich wystąpiło na inaugurację wiosny – Huć od pierwszej minuty, Kiecko wszedł w końcówce, a Gąsiorowski leczy kontuzję.

– Te transfery można spokojnie nazwać wzmocnieniami. Znamy wartość tych zawodników i z pewnością pomogą nam w walce o utrzymanie. Pozwolą również dodać świeżej krwi i wzmocnią rywalizację.

Nie obyło się jednak bez odejść. W odwrotnym kierunku powędrowali wypożyczeni Oskar Ryng (LZS Rudniki), Filip Kościelny (LZS Ligota Oleska) oraz bramkarz Sebastian Zawada.