Olescy uczniowie zebrali prawie pół tony żywności dla potrzebujących

Olescy uczniowie zebrali prawie pół tony żywności dla potrzebujących

Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie uczestniczyli w akcji Świątecznej Zbiórki Żywności. Dzięki akcji prowadzonej w oleskich sklepach udało się zebrać 485 kg ofiarowanych produktów, które zostaną rozdzielone dla potrzebujących rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie, w tym pięciu rodzin uchodźców, których dzieci uczęszczają do oleskiej szkoły.

Po raz 26. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa „Święta godne, a nie głodne”, bo ten szczególny czas każdy powinien móc spędzić w dobrej i spokojnej atmosferze, nie martwiąc się o tak podstawowe rzeczy jak jedzenie.

W tym roku udało się przeprowadzenie akcji w tradycyjnej formie. W piątek i w sobotę 1 i 2 kwietnia, od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali przekazywane produkty dla potrzebujących.

Zbiórka odbywała się w następujących sklepach na terenie Olesna:

 • sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej,
 •  czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki :
  – w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  – w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Skłodowskiej,
  – w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  – oraz w Delikatesach w Rynku,
 •  w oleskich Biedronkach
  – przy ul Kościuszki,
  – przy ulicy Dobrodzieńskiej,
 • po raz pierwszy w sklepie LIDL przy ul. Wielkie Przedmieście 2.

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia pod opieką członków zarządu zebrali 485 kg ofiarowanych produktów. Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 25 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

– W tym trudnym czasie końca pandemii, wzrostu cen oraz wojny na Ukrainie, mieszkańcy Olesna i okolic pora kolejny okazali wielkie serce, dzieląc się swoimi zakupami z potrzebującymi. Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych świąt wielkanocnych – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się