OKS zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze!

Dzięki wygranej OKS-u Olesno z Unią Krapkowice 2-1 i korzystnym wynikom na innych boiskach, oleska drużyna zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze na kolejkę przed końcem sezonu.

Mecz z Unią do końca trzymał w napięciu, bowiem OKS prowadząc 2-0 stracił bramkę w 88. minucie, a w doliczonym czasie (aż pięć minut) kilka razy zakotłowało się pod oleską bramką. Na szczęście, najgroźniejszą sytuację w końcówce wybronił Dawid Sładek.

Wróćmy jednak do początku. OKS zagrał mądry mecz, szczególnie w obronie, rzadko dopuszczając rywali pod własną bramkę i stale wybijając (nawet faulami) z rytmu. I chociaż początkowo optyczną przewagę miała Unia (czwarta drużyna ligi), to OKS wyszedł na prowadzenie po wygranym na raty pojedynku sam na sam z bramkarzem przez Wojciecha Hobera.

Dodatkowo, w 60. minucie sfaulowany w polu karnym został Mateusz Jeziorowski, a rzut karny na bramkę pewnie zamienił Klaudiusz Lasik.

Od tego momentu, Unia jakby zwolniła, a coraz częściej do głosu dochodzili oleśnianie, którzy mogli jeszcze podwyższyć wynik, bowiem trzy dobre okazje, po podaniach Jeziorowskiego i Hobera miał Dominik Flak, ale był tego dnia nieskuteczny.

Te niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, po kontaktowym golu rywali i nerwowej końcówce, ale udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

dsc00395– To nie był łatwy mecz i łatwy przeciwnik. Rywal grał bez obciążenia psychicznego, a my mieliśmy cały czas nóż na gardle. Szkoda straconej bramki w końcówce, bo później była nerwówka. Najważniejsza była jednak wygrana i zapewnienie sobie utrzymania. Wiedzieliśmy, że to rywal będzie przeważał, dlatego dobrze, że nasz bramkarz wyłapał kilka bardzo ważnych piłek, a my wykorzystaliśmy część swoich okazji – mówi Wojciech Hober, kapitan OKS-u.

To zwycięstwo i jednoczesna porażka TOR-u Dobrzeń Wielki oznacza, że OKS na pewno utrzyma się w lidze.

– Uważam, że utrzymanie nam się należało i cieszy, że udało się je zapewnić kolejkę przed końcem  – podsumowuje kapitan. – Dobrze, że na nikogo nie musimy się oglądać i nikt nam już pozostania w IV lidze nie odbierze.

W ostatniej kolejce, w czwartek 16 czerwca, OKS Olesno zagra na wyjeździe z rezerwami Odry Opole.

OKS Olesno – KS Unia Krapkowice 2-1 (1-0)

1-0 Wojciech Hober – 30., 2-0 Klaudiusz Lasik – 60. (rzut karny), 2-1 Bartosz Zychowicz – 88.

OKS: Dawid Sładek – Klaudiusz Lasik (żk), Arkadiusz Świerc (żk), Kevin Ficek, Roland Lasik – Dominik Flak (80. Adam Piontek), Andrzej Krzymiński, Adam Huć (żk, 85. Damian Matysiok), Mateusz Jeziorowski – Wojciech Hober, Damian Gąsiorowski (90. Mateusz Kiecko).