W Oleśnie szlifowano sztukę przemówień publicznych

W Oleśnie szlifowano sztukę przemówień publicznych

W poniedziałek 6 czerwca Młodzieżowe Centrum Kariery w Oleśnie i Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Oleśnie zorganizowali spotkanie pod nazwą „Sztuka przemówień publicznych”.

Specjalnymi gośćmi tego spotkania byli uczestnicy Klubu Toastmasters w Opolu. Osoby, które spotykają się w swoim klubie , aby doskonalić sztukę przemawiania. Spotkanie było skierowane do uczestników OSiW w Oleśnie, którzy licznie przybyli pod opieką wychowawcy Arkadiusza Gigla oraz do wszystkich zainteresowanych wystąpieniami na scenie. Spotkanie prowadziła Toastmasters wieczoru Beata Skorupińska, która przybliżyła słuchaczom temat wieczoru. Poprosiła również chętnych, aby podzielili się swoim doświadczeniem co do przemawiania.

W kolejnej części spotkania uczestnicy mieli możliwość wysłuchania dwóch mów przygotowanych oraz sześciu mów improwizowanych. Mowy przygotowane wygłosili członkowie Klubu Toastmasters Opole Tobiasz Gużda i Małgorzata Bolek–Hulacka.

14Mowy improwizowane wygłosili członkowie Klubu oraz osoby z publiczności. Jedną z mów improwizowanych wygłosił uczestnik OSiW W Oleśnie Tomasz Plich. Tomek odważył się i spróbował swoich sił przed większym gronem. Został nagrodzony gromkimi brawami i pochwałami za swoje wystąpienie. Uzyskał również wskazówki nad czym warto popracować, aby kolejne mowy były jeszcze lepsze.

Na zakończenie wystąpień wszystkie mowy zostały ocenione przez zespól oceniający. Ocenie podlegały min. konstrukcja mowy, mowa ciała oraz gramatyka.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Klubu Toastmasters oraz gościom za fenomenalne spotkanie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Artykuł został przygotowany przez: Ewę Korzeniewską, Annę Małek, Anetę Wiatr–Żyta i Arkadiusza Gigiela.


*- Zdjęcia: Młodzieżowe Centrum Kariery w Oleśnie.

Podziel się