Czy kolagen hydrolizowany to dobra forma kolagenu?

Czy kolagen hydrolizowany to dobra forma kolagenu?

Kolagen na rynku suplementów diety cieszy się coraz większą popularnością i jest coraz chętniej stosowany przez różnego rodzaju osoby, nie tylko te aktywne fizycznie. Wszystko ze względu na jego bogate właściwości. Kolagen stanowi ok. 30% wszystkich białek jakie znajdują się w ciele człowieka. Odpowiada za budowę skóry, ścięgien, stawów, chrząstek, kości, paznokci oraz włosów. Jednak warto pamiętać, że obecnie jest znane ok. 30 rodzajów kolagenu i każdy z nich ma nieco inne funkcje oraz zastosowanie. To powoduje, że po zlokalizowaniu potrzeby stosowania kolagenu, następnym krokiem jest znalezienie odżywki np. z odpowiednim jego typem. Inny typ odpowiada za wygląd skóry, a inny za kondycję stawów. Jednak bez względu na to, na jaki typ kolagenu się zdecydujemy, pozostaje jeszcze jego forma. Zdecydowanie najczęściej można się spotkać z tzw. hydrolizowanym kolagenem. Czy jest to odpowiednia jego forma? Warto się tego dowiedzieć.

Dlaczego warto stosować kolagen?

Na samym początku warto się zastanowić nad tym, dlaczego w ogóle warto stosować kolagen. Oczywiście jeśli istnieje faktyczna potrzeba, tak jak w przypadku wszystkich innych odżywek i suplementów diety.

Kolagen sam w sobie posiada szereg dobroczynnych właściwości. Jako najliczniejsze białko w organizmie człowieka jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z uwagi na jego główną rolę jako budulca skóry, często jest nazywany białkiem młodości. Wynika to z faktu, że pozwala on opóźnić procesy starzenia się skóry, wygładzić zmarszczki itp. Co ciekawe, ma on także pozytywny wpływ na cellulit oraz rozstępy, a uogólniając – ujędrnia i uelastycznia skórę. Co jeszcze można zawdzięczać kolagenowi?

  • Prawidłowe funkcjonowanie stawów;
  • Niwelowanie bólu kości i stawów;
  • Może przyspieszać procesy związane z gojeniem się ran;
  • Regeneruję błonę śluzową organizmu;
  • Wzmacnia paznokcie oraz włosy.

Natomiast dla osób regularnie uprawiających aktywność fizyczną ważny jest także fakt, że kolagen pozwala na szybszą regenerację organizmu po treningu. To wszystko powoduje, że gdy zajdzie taka potrzeba, po prostu warto rozpocząć suplementację kolagenem. Świetnie do tego nadaje się m.in. Allnutrition Collagen Pro dostępny w sklepie SFD. Cechuje się odpowiednią rozpuszczalnością i posiada kompleksowy skład 17 składników aktywnych, które poprawiają jego działanie.

Co z hydrolizowanym kolagenem?

Kolagen hydrolizowany to najprościej mówiąc to samo białko, jednak poddane hydrolizie, która jest przeprowadzana w niskich temperaturach. Dzięki temu kolagen nie traci żadnych ze swoich właściwości, a przez wpływ wody jest on po prostu rozkładany na mniejsze części – takie które organizm człowieka jest w stanie łatwo przyswoić. Zatem kolagen hydrolizowany jest po prostu lepiej przyswajalną formą tego białka, dzięki czemu jego stosowanie będzie bardziej efektywne.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że inny typ kolagenu to jego inne właściwości, zatem na różne dolegliwości będziemy potrzebować odżywki wykorzystującej inny typ kolagenu. Warto w tym celu przyjrzeć się bogatej ofercie sklepu SFD, gdzie dostępne są nie tylko odżywki kolagenowe, ale także wiele innych suplementów diety i odżywek dla sportowców.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się