• Home »
  • Sport »
  • Podsumowanie piłkarskiej jesieni. Nasze kluby w większości walczą o utrzymanie

Podsumowanie piłkarskiej jesieni. Nasze kluby w większości walczą o utrzymanie

Podsumowanie piłkarskiej jesieni. Nasze kluby w większości walczą o utrzymanie

To nie była dobra jesień naszych klubów piłkarskich. Żaden zespół z powiatu oleskiego nie walczy o awans (oczywiście nie licząc B klasy, tam awansować ktoś musi), za to jest spora liczba klubów, które muszą drżeć o utrzymanie. 

Przeanalizowaliśmy, jak radziły sobie drużyny z powiatu oleskiego w piłkarskich ligach.

IV liga

iv

Reprezentant powiatu oleskiego: OKS Olesno

To była bardzo nierówna runda. Czuć rozczarowanie, bowiem na jej początku olescy piłkarze rozbudzili oczekiwania, bo w pierwszych sześciu meczach trzy razy wygrali, raz zremisowali i raz przegrali. Dawało to sporą nadzieję, że w tym sezonie nie trzeba będzie się bić do ostatnich kolejek o utrzymanie. Później jednak szło już gorzej aż nadeszła seria pięciu porażek, w tym trzech wysokich. Przełamanie nastąpiło dopiero w ostatniej kolejce rundy.

Prawda jest jednak też taka, że terminarz był tak ułożony, że na początku OKS miał nieco słabszych rywali niż na dalszym etapie rundy jesiennej.

OKS traci także sporo goli, średnio prawie 2,5 bramki na mecz. Jeśli wiosną nie zostanie poprawiona defensywa, znów czeka ciężka walka o utrzymanie.


Klasa okręgowa

 okr

Reprezentant powiatu oleskiego: LMKS Piast Gorzów Śląski.

Kolejny raz możemy się przekonać, jak spora różnica w poziomie sportowym dzielą kolejne ligowe szczeble. Beniaminek z Gorzowa Śląskiego nie może być zadowolony z tej rundy. 45 straconych goli (prosta matematyka – średnio trzy tracone gole na mecz), aż dziewięć porażek i przedostatnie miejsce w lidze.

Z drugiej strony, pierwsze koty za płoty, frycowe już zapłacone, a tabela jest na tyle płaska, że szybko można wywindować się wyżej. Najważniejsze więc wiosną będą mecze z dołem tabeli i oczywiście zacementowanie defensywy.


A klasa

a_klasa

Reprezentanci powiatu oleskiego: LKS Budowlani Strojec, KS Start Olesno, LZS Ligota Oleska, ZKS Motor Praszka, LZS Uszyce, KS Start Dobrodzień, LKS Przedmośc, LZS Rudniki.

Aż osiem naszych drużyn gra w tej lidze i…cztery z nich okupują dół tabeli. I jeszcze można zrozumieć beniaminków – LZS Uszyce i LKS Przedmość – oni dopiero uczą się tej ligi, ale Start Dobrodzień? Z pewnością rozczarowanie. Podobnie jak Motor Praszka, który ma warunki i możliwości do zajmowania wyższego miejsca w lidze.

W porównaniu do wypisanych wyżej, pozytywniej wypadły Start Olesno i LZS Ligota Oleska. Uważamy jednak, że obie ekipy mogą jeszcze na wiosnę powalczyć o czołówkę trójkę. A w niej już teraz znajduje się zespół ze Strojca, który można nazwać rewelacją jesieni.

Start Olesno i LKS Budowlani Strojec strzelili aż 47 goli w trzynastu meczach – średnio 3,6 gola na mecz! Słyszycie to? Tak, to brawa za ofensywny styl!


B klasa

b_klasa

51 strzelonych goli w 11 meczach? Imponujące! A właśnie taki wynik zaliczył LZS Wichrów, lider B klasy. Liga, która w tym sezonie trzyma w napięciu. Naszym zdaniem, tu może się wydarzyć jeszcze sporo. Nie ma jednego faworyta, a zaatakować można nawet piątego miejsca. Tym najlepszym zdarza się bowiem potykać.

Zacieramy ręce na wiosenne granie!


Damian Pietruska

Podziel się