Leśny Cross śladami leśniczego w Leśnej

Leśny Cross śladami leśniczego w Leśnej

Marokańczyk Abderrahim Elasri wygrał Leśny Cross z okazji 94. Mistrzostw Polski w Przełajach, śladami leśniczego. Wyjątkowy bieg na dziesięć kilometrów odbył się dzień po Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Leśnej.

Organizatorami biegu byli: Urząd Miejski w Oleśnie, Atelier Sportu, OKS Olesno oraz Nadleśnictwo Olesno. Ostatnia z wymienionych instytucji sprawiła, że bieg miał unikalny klimat, a nazwa “Leśny Cross” nie była przypadkowa.

dsc07365– Zawodnicy biegli przez jeden z najstarszych fragmentów drzewostanów na terenie Nadleśnictwa Olesno, który jest objęty szczególną ochroną, to jest tzw. drzewostan zachowawczy – mówi Grzegorz Kimla, nadleśniczy Nadleśnictwa Olesno. – To również tereny źródliskowe, znane z tego, że tutaj początek bierze kilka mniejszych cieków wodnych, które potem dają początek rzekom. Można tu również zapoznać się z tym, co przyniósł nam lodowiec w zamierzchłych czasach. Zawodnicy biegli przez drzewostany liściaste i w dużej mierze przez drzewostany typowe dla naszego nadleśnictwa, czyli drzewostany borowe. To pełny przegląd tego, co na terenie naszego nadleśnictwa występuje.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników dziesięciokilometrową trasę, która była niezwykle urokliwa, ale też trudna. Z olbrzymią przewagą pierwszy na metę dotarł Marokańczyk Abderrahim Elasri, za nim na metę wpadł Zbigniew Kalinowski (Korwinów), a trzeci był Tomasz Juszczak (Tarnowskie Góry). Wśród kobiet najlepsza była Ewa Brych-Pająk (Korwinów), druga była Krystyna Pawlik (Łowoszów), a trzecia Tatiana Geletukha (Częstochowa).

W Leśnym Crossie, który odbywał się w niedzielę 27 listopada w Leśnej, w sumie wystartowało 66 zawodników.

Komplet wyników można znaleźć tutaj:

https://dostartu.pl/lesny-cross-z-okazji-94-mistrzostw-polski-w-prze-ajach-cc8239-ccx24341


W osobnym artykule można przeczytać o zmaganiach zawodników “Małe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych“, które również odbywały się w Leśnej w niedzielę 27 listopada.

Podziel się