Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

Zarzuty posiadania narkotyków oraz odpłatnego i nieodpłatnego ich udzielania usłyszeli trzej mężczyźni zatrzymani przez kryminalnych z Olesna. Policjanci zabezpieczyli do tej sprawy łącznie ponad pół kilograma marihuany, kilka porcji amfetaminy oraz młynki i elektroniczną wagę. 

W poniedziałek 2 stycznia, późnym popołudniem olescy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który jak wcześniej ustalili może posiadać przy sobie narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 45-latek z powiatu oleskiego miał przy sobie amfetaminę i marihuanę, a podczas przeszukania w miejscu zamieszkania kryminalni zabezpieczyli kolejne pojemniki z marihuaną oraz młynek i elektroniczną wagę.

Do kolejnych zatrzymań doszło w następnych dniach. Najpierw w ręce policjantów wpadł 35-latek z powiatu oleskiego, u którego zabezpieczono ponad 400 gramów marihuany, amfetaminę i młynek, a później mieszkaniec powiatu wrocławskiego, u którego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli kolejną porcję marihuany. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Wstępne badania testerem potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. Podejrzani są między innymi o posiadanie narkotyków i ich odpłatne i nieodpłatne udzielanie. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się