Oleski mechanik – Dariusz Rodewald po raz trzeci wygrał Rajd Dakar

Oleski mechanik – Dariusz Rodewald po raz trzeci wygrał Rajd Dakar

Pochodzący z Olesna Dariusz Rodewald, jako mechanik pokładowy holenderskiej ekipy Team De Rooy, po raz trzeci wygrał Rajd Dakar w kategorii ciężarówek.

Tegoroczny Rajd Dakar odbywał się w Arabii Saudyjskiej i został zakończony w niedzielę 15 stycznia. Uczestnicy mieli do pokonania czternaście etapów i jedenastokilometrowy prolog – łącznie do przejechania 8549 km, a sama rywalizacja przebiegała na dystansie 4706 km.

Dariusz Rodewald startował z holenderskim kierowcą Janusem van Kasterenem i holenderskim nawigatorem Marcelem Snijdersem w teamie o nazwie Boss Machinery Team De Rooy Iveco. Ścigali się 9-tonową ciężarówką Iveco Powerstar Strator Torpedo o mocy 1100 koni mechanicznych. Oleśnianin pojazd zna doskonale, bo jest jego głównym konstruktorem.

Oleski mechanik ma za sobą już trzecie zwycięstwo w Rajdzie Dakar. Z holenderską ekipą wygrywał także w 2012 r. i 2016 r.! W prestiżowym rajdzie startował już dwanaście razy.

Zwycięstwo ma lokalny wątek. Dariusz Rodewald startował w kasku z herbem Olesna. Kask został przygotowany przez Roberta Pawlika z Pawlik Art Studiu oraz HTBM Auto Warsztat z Borek Małych.


*- Zdjęcie: Team De Rooy – Dariusz Rodewald w środku zwycięskiej ekipy.

Podziel się