• Home »
  • Informacje »
  • “Bez firm nasza gmina nie istnieje” – II Dobrodzieńskie Forum Gospodarcze

“Bez firm nasza gmina nie istnieje” – II Dobrodzieńskie Forum Gospodarcze

“Bez firm nasza gmina nie istnieje” – II Dobrodzieńskie Forum Gospodarcze

Przedsiębiorcy z gminy Dobrodzień spotkali się na II Dobrodzieńskim Forum Gospodarczym, zorganizowanym przez Urząd Miejski w Dobrodzieniu. Była to okazja nie tylko do wymiany poglądów i wzmocnienia relacji, ale także do uzyskania informacji na temat możliwości wsparcia przedsiębiorstw.

Spotkania z przedsiębiorcami w Dobrodzieniu z założenia miały odbywać się cyklicznie. Ostatnie lata przeszkodziły tym planom.

dsc08899– Kiedyś założyliśmy sobie, że będziemy się spotykać co roku, ale niestety pandemia, a później wojna pokrzyżowała nam te plany. To więc nasze drugie forum i cieszymy się, że udało się je zorganizować – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia. – Spotykamy się przedsiębiorcami, żeby przedstawić im ofertę różnych instytucji. Istnieje wiele form różnego wsparcia i warto, żeby przedsiębiorcy mogli je poznać. Firmy w ostatnim czasie przeżywają trudny okres: pandemia, zawirowania wojenne czy wzrastające koszty energii.

Burmistrz zachęca nowe firmy do inwestowania w gminie, ale szczególnie chce docenić przedsiębiorstwa, które od lat w niej funkcjonują.

– W Dobrodzieniu działa strefa ekonomiczna, mamy również swoje tereny inwestycyjne, ale zależy nam także na przedsiębiorcach, którzy już istnieją, dlatego chcemy ich wspomóc. Przedsiębiorcy są dla gminy niezwykle istotni, można powiedzieć, że bez nich gmina by nie istniała. Generują nie tylko zysk z podatków, ale także miejsca pracy. Jeśli mieszkańcy będą mieli gdzie pracować i się bogacić, to będą zostawać w naszej gminie. To krąg, w którym musimy się wzajemnie wspierać – ocenia Andrzej Jasiński.

Ofertę gminy Dobrodzień dla inwestorów przedstawił Michał Tul, wiceburmistrz Dobrodzienia. Na mównicy oferty i możliwości wsparcia przedstawili także przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Izby Gospodarczej Śląsk oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

W ofercie gminy Dobrodzień znajdują się trzy tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni 40 ha: w Dobrodzieniu (KSSE), w Pludrach i w Błachowie. Dobrodzień znany jest przede wszystkim z tradycji stolarskich. Działalność w tej dziedzinie prowadzi ponad 100 zakładów stolarskich!

Damian Pietruska

Podziel się