Bolesna porażka OKS-u na inaugurację wiosny

Bolesna porażka OKS-u na inaugurację wiosny

W pierwszym meczu rundy wiosennej, OKS Olesno przegrał 0-3 z rywalem w walce o utrzymanie – Piastem Strzelce Opolskie. Falstart na rozpoczęcie rundy jest niepokojący nie tylko ze względu na wynik. ale też kiepską grę. OKS wszystkie bramki stracił po stałych fragmentach gry.

Dwa dośrodkowania z rzutu rożnego i jedno z wolnego – to bronie, od których trafiony został oleski zespół. Wszystkie trzy gole podobne do siebie, więc jest to element z pewnością do poprawy. Po pierwszej straconej bramce w 31. minucie, OKS zamiast zaatakować, jeszcze bardziej się cofnął.

dsc08992Co niepokojące, słabo wyglądała gra w ofensywie oleskich piłkarzy, bowiem nie stworzyli oni praktycznie żadnego zagrożenia. To dopiero pierwszy wiosenny mecz, ale to, co zobaczyli olescy kibice, może niepokoić.

– Straciliśmy bramki wynikające z braku koncentracji przy stałych fragmentach gry, wszystkie trzy wyglądały w taki sam sposób, więc to temat do przemyślenia. Najgorsze jest to, że nie musieliśmy tego meczu przegrać, chociaż muszę przyznać, że rywal był tego dnia lepszy. Nie zagraliśmy tego, co potrafimy, szczególnie doświadczeni zawodnicy – mówi Tomasz Kazimierowicz, trener OKS-u.

W przerwie zimowej w oleskim klubie doszło do sporych zmian kadrowych. Najważniejsza informacja: z klubu odeszli Mateusz Jeziorowski i Wojciech Hober, czyli absolutne ikony. Nie przenieśli się daleko, bo szatnię obok do Startu Olesno. To nie koniec, odeszli ponadto: Denis Luptak, Sebastian Zawada czy Adam Huć. Do końca rundy nie zagra Patryk Baros. Wszyscy ci zawodnicy odgrywali znaczące role.

Do klubu przyszło za to czterech zawodników: Kacper Michnicki (napastnik – Unia Rędziny), Damian Gąsiorowski (pomocnik – LZS Jełowa), Krzysztof Lech (bramkarz – LZS Kuniów), Marcin Kamski (pomocnik – z drużyny juniorów). Trzech z nich, oprócz bramkarza zagrało w niedzielnym meczu.

– Odeszli od nas doświadczeni zawodnicy, przyszli trochę młodsi. Ruchy te będziemy mogli ocenić na koniec sezonu. Nowi zawodnicy potrzebują trochę czasu, aby wkomponować się w zespół – ocenia szkoleniowiec OKS-u.

OKS pierwsze mecze rundy gra niemalże z samym “dołem tabeli” (w międzyczasie spotka się z liderem). Jeśli będzie tracił w nich punkty, sytuacja już na początku rundy może się poważnie skomplikować.

Damian Pietruska

16 kolejka IV ligi, 12.03.2023

iv_16

OKS Olesno – SKS PPO Piast Strzelce Opolskie 0-3 (0-1)

0-1 Piotr Buchalik – 31., 0-2 Jakub Mika – 69., 0-3 Rafał Kiklaisz – 85.

OKS: Dawid Sładek – Jakub Pawlik, Gabriel Molski, Andrzej Krzymiński, Tomasz Siemski (85. Marek Kozioł) – Marcin Jantos, Thomas Skowronek (85. Marcin Kamski), Trafim Kisialiou (żk, 76. Dominik Flak), Damian Gąsiorowski, Mateusz Kiecko (85. Mateusz Kuzaj) – Kacper Michnicki (71. Kamil Zorychta). Trener Tomasz Kazimierowicz.

Podziel się