• Home »
  • Informacje »
  • Oleska “Dwójka” przejdzie termomodernizację. Inwestycja na prawie 15 mln zł!

Oleska “Dwójka” przejdzie termomodernizację. Inwestycja na prawie 15 mln zł!

Oleska “Dwójka” przejdzie termomodernizację. Inwestycja na prawie 15 mln zł!

Aż 14,5 miliona złotych ma kosztować termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie! Gmina Olesno uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości niemal 9,7 mln zł.

– Szkoła pomimo tego, że jest najmłodszą gminną placówką oświatową (wybudowana w 1996 r.) wymaga już gruntownej przebudowy. Stan stolarki okiennej i drzwiowej pozostawia wiele do życzenia, dlatego też poddanie jej głębokiej termomodernizacji, podniesie nie tylko komfort nauki, ale przede wszystkim pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania tak dużej kubatury budynku – informuje Urząd Miejski w Oleśnie.

W ramach projektowanej termomodernizacji planuje się docieplenie stropodachu, dachu, stropu nad wejściem, ścian w gruncie, ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, modernizację systemu grzewczego i instalacji c.w.u., w tym montaż pompy ciepła i kotła gazowego, wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Przewiduje się zastosowanie systemu paneli PV produkujących energię elektryczną na własne cele energetyczne budynku. Zaplanowano wymianę opraw oświetleniowych na nowe oparte o źródła LED, montaż czujników ruchu oraz montaż systemu zarządzania energią w budynku (EMS).

We wtorek 7 marca Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie”.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 to obiekt, który składa się z 5 segmentów: A, B, C, D, E. Bloki A, D i E 3-kondygnacyjne, podpiwniczone – piwnice ogrzewane. Bloki B i C 3- kondygnacyjne, niepodpiwniczone. Łączna powierzchnia budynku wynosi 9482 m2, kubatura 45300 m3.

Zakończenie projektu przewidziane jest na kwiecień 2024 roku.


*- Zdjęcie: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się