W Oleśnie przeprowadzona została Świąteczna Zbiórka Żywności

W Oleśnie przeprowadzona została Świąteczna Zbiórka Żywności

669 kilogramów ofiarowanych produktów zebrali wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy w Oleśnie podczas kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności.

To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa „Święta godne, a nie głodne”, bo ten szczególny czas każdy powinien móc spędzić w dobrej i spokojnej atmosferze, nie martwiąc się o tak podstawowe rzeczy jak jedzenie.

Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

W piątek i w sobotę 24 i 25 marca od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali przekazywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w:

  • sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej

  • czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki :

– w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

– w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Skłodowskiej,

– w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

– oraz w Delikatesach na Rynku,

  • w oleskich Biedronkach

– przy ul Kościuszki

– przy ulicy Dobrodzieńskiej

  • w sklepie LIDL przy ul. Wielkie Przedmieście

  • w sklepie NETTO na ulicy Opolskiej

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia pod opieką członków zarządu zebrali 669 kg ofiarowanych produktów.

Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 25 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

– W tym trudnym czasie wzrostu cen oraz wojny na Ukrainie mieszkańcy Olesna i okolic po raz kolejny okazali wielkie serce, dzieląc się swoimi zakupami z potrzebującymi – mówią organizatorzy akcji. – Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Wielkanocnych.


*- Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy w Oleśnie.

Podziel się