Tenisowa, oleska młodzież z wojewódzkimi sukcesami!

Tenisowa, oleska młodzież z wojewódzkimi sukcesami!

W ostatnim czasie oleski tenis stołowy może pochwalić się sukcesami, szczególnie w rozgrywkach młodzieżowych.

W Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych klas starszych w grach indywidualnych, wygrał wychowanek OKS-u Olesno – Tomasz Mencel. W grach drużynowych Tomasz Mencel wraz Maciejem Srokoszem zdobyli wicemistrzostwo województwa.

 – To pierwszy taki sukces oleskiej “Jedynki”, którą obaj reprezentują – ocenia Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u.

W Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych klas młodszych, Dawid Milde w mocnej obsadzie zdobył brązowy medal.

– Oni będą stanowili o przyszłości naszej sekcji. Przed nami Mistrzostwa Województwa Szkół Średnich, i tu liczę na naszą parę Mateusz Poloczek-Maksymilian Maćczak, ale nie zapeszajmy – mówi Zdzisław Kleszcz.


III liga

OKS Olesno gra w III lidze seniorów w grupie mistrzowskiej, czyli w pierwszej “ósemce” niezagrożonej spadkiem.

– Gramy spokojnie i skutecznie. W ostatnich dwóch meczach pokonaliśmy kolejno LUKS Nysa 8-4 i Wakmet Bodzanów 8-5, czyli zespoły wyżej klasyfikowane w lidze. Warto zaznaczyć, że w ostatnim meczu z Bodzanowem świetnie zadebiutował młodzieżowy zawodnik Dawid Milde, zdobywając dwa punkty z seniorami z Bodzanowa. Sezon tenisa stołowego jest długi i wyczerpujący, praktycznie trwa dziesięć miesięcy, a treningi są cztery razy w tygodniu. Do tego dochodzą mecze, turnieje i inne zawody. To techniczna dyscyplina, wymagająca zdyscyplinowania i regularności i wówczas można liczyć na przyszłe sukcesy – podsumowuje trener Kleszcz.

OKS Olesno pokonał również w ostatnim meczu na wyjeździe STS Gmina Strzelce Opolskie I 8-5! OKS zagrał z dwoma młodymi zawodnikami – Tomaszem Menclem i Dawidem Milde.


*- Informacja i zdjęcia: OKS Olesno, tabela: OZTS.

Podziel się