ZSZ Olesno pożegnał historyczny rocznik technikum!

ZSZ Olesno pożegnał historyczny rocznik technikum!

Dwie klasy Technikum zakończyły naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie. Uroczystość zakończenia roku szkolnego i wręczenia świadectw absolwentom odbyła się w piątek 28 kwietnia.

– To rocznik historyczny, ponieważ dzisiaj pożegnaliśmy ostatnich absolwentów szkół gimnazjalnych. Każdy następny, to będą już absolwenci szkół podstawowych – mówi Horst Chwałek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Edukacje w oleskiej szkole zakończyła klasa 4 ie (technik informatyk i technik elektryk) oraz 4 ki (technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk). W sumie 47 abiturientów. Co ciekawe, to oznacza, że mury ZSZ w Oleśnie opuściło, w sumie, w roli absolwentów aż 11 638 uczniów!

Dyrektor wspomina, że choć pożegnał już tysiące absolwentów, rozstania z kolejnym rocznikami są zawsze poruszające.

– Każdorazowo młodzież mnie ujmuje i potrafi pozytywnie zaskoczyć. Dzisiaj podczas występów wskazywali drogę, którą zamierzają kroczyć. To są doświadczenia, na które czeka się cały rok, a potem się je długo pamięta! – mówi Horst Chwałek

Uczniowie oficjalnie już pożegnali się ze szkołą, ale przed nimi jeszcze egzaminy maturalne.

– Przed nimi jeszcze ponad dwa tygodnie maratonu maturalnego, od 4 do 19 maja. W tym roku matura będzie bogatsza o egzaminy ustne, których nie było w latach poprzednich z uwagi na pandemię. Czy uczniowie są przygotowani? Myślę, że tak samo dobrze, jak do dzisiejszych występów, czyli wyśmienicie! – kończy dyrektor.

Podczas oficjalnego zakończenia, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, uczniowie zaprezentowali ciekawe występy artystyczne, wręczone świadectwa i nagrody dla najlepszych uczniów oraz Certyfikaty Przyjaciół ZSZ Olesno.

Uroczystość zakończyła się klasowymi zdjęciami i posadzeniem pamiątkowych krzewów.

Damian Pietruska

Podziel się