• Home »
  • Sport »
  • Rozpędzeni Budowlani Strojec lepsi od Motoru Praszka w derbach gminy

Rozpędzeni Budowlani Strojec lepsi od Motoru Praszka w derbach gminy

Rozpędzeni Budowlani Strojec lepsi od Motoru Praszka w derbach gminy

Sporo kibiców, dynamiczna gra, zwłaszcza w pierwszej połowie, ładne bramki i czerwona kartka – w derbach gminy Praszka, będący w świetnej formie Budowlani Strojec wygrali 2-1 z Motorem Praszka.

Chociaż Motor przegrał, wstydu sobie nie przyniósł. W pierwszej połowie był stroną nawet przeważającą, ale brakowało skuteczności. Z tą cechą mniej kłopotów mieli piłkarze ze Strojca. W 20. minucie Piotr Werner dośrodkował w pole karne, gdzie odnalazł się Kacper Olejnik i głową umieścił piłkę w siatce.

Cztery minuty później prowadzenie mógł podwyższyć Kamil Więdłocha, ale piłka po jego strzale minęła słupek od nie tej strony, co trzeba. Ozdobą spotkania był wyrównujący gol z woleja Mateusza Błaszczaka, z którym bramkarz Budowlanych nie mógł sobie poradzić. Przed końcem pierwszej połowy Motor groźnie uderzał: po strzale głową Mikołaj Ulfik, z dystansu Kamil Kostek i z najbliższej odległości – Paweł Mateja. Albo niecelnie, albo świetnie bronił golkiper.

Druga połowa rozpoczęła się od ładnego strzału głową Kamila Więdłochy na 2-1. Ten gol ustawił spotkanie. Goście ze Strojca dobrze się bronili, czasem kontratakując, do tego stopnia, że gracze Motoru mieli problem z przedarciem się w pole karne przeciwnika, więc najczęściej próbowali strzałów z dystansu – w większości niecelnie.

W samej końcówce meczu drugą żółtą kartkę i oczywiście także czerwoną zobaczył rezerwowy Budowlanych Marek Kaczkowski.

– Nie byliśmy gorszym zespołem, mieliśmy swoje sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy nie wykorzystaliśmy dwóch klarownych okazji bramkowych – ocenia Michał Sieradzki, trener Motoru. – Schodzimy z tego meczu z podniesioną głową. Cel na końcówkę sezonu? W każdym spotkaniu walczyć o trzy punkty i zająć jak najwyższe miejsce. Celem nadrzędnym jest jednak ogrywanie młodzieży, bo mamy w składzie siedmiu-ośmiu juniorów i w każdym meczu dajemy im szanse. Budujemy zespół na przyszłość.

Z pokorą o przeciwniku wypowiadał się Łukasz Cieśla, grający trener Budowlanych.

– Nie był to jakiś rewelacyjny mecz w naszym wykonaniu. Motor na swoim terenie wyszedł mocno naładowany, w pierwszej połowie stłamsił nas agresją, ale odbiło się to na ich siłach w drugiej odsłonie. Fajnie jest wygrać w derbach, bo każdy chce być najlepszą drużyną w gminie, ale przed meczem mówiłem chłopakom, żeby nie skupiali się na dodatkowych emocjach, a na grze – mówi Łukasz Cieśla. – Przy tej okazji chciałem pochwalić młodych chłopaków z Praszki, bo zagrali bardzo fajnie. W takiej miejscowości jak Praszka można coś ciekawego zbudować, małym nakładem finansowym. Nie trzeba ściągać zawodników z zewnątrz, postawienie na młodzież da na pewno efekt, jak nie teraz, to za rok lub dwa.

Budowlani Strojec mają za sobą imponującą serię pięciu zwycięstw z rzędu i dziewięciu meczów bez porażki. Ostatni raz przegrali 29 października poprzedniego roku – z liderem KS Stobrawa Ligota Dolna, do którego tracą jedynie trzy punkty. Pytania o możliwy awans cisną się na usta same…

– Nie zakładamy sobie takiego celu, chcemy po prostu grać jak najlepiej. Nie oszukujemy się, klub w tej chwili nie jest przygotowany na klasę okręgową, a awansować i dostać wyżej “baty” to żadna przyjemność. Na razie koncentrujemy się na każdym meczu, chcemy wygrywać, a zobaczymy, co przyniesie los – kończy Łukasz Cieśla.

Damian Pietruska

20 kolejka A klasy, 29.04.2023

ZKS Motor Praszka – LKS Budowlani Strojec 1-2 (1-1)

0-1 Kacper Olejnik – 16., 1-1 Mateusz Błaszczak – 24., 1-2 Kamil Więdłocha – 47.

ZKS Motor Praszka: Jakub Jachymski – Cezary Pinkosz, Tomasz Wojtuń, Mateusz Błaszczak (żk, 70. Huber Góra), Kamil Kostek, Paweł Mateja, Miłosz Górka (żk, 75. Kamil Drewniok), Jarosław Młynek, Amadeusz Bienias (62. Damian Sieradzki), Mikołaj Ulfik (75. Dominik Makówka), Jan Szyszka (65. Piotr Koziołek). Trener Michał Sieradzki, kierownik Marek Krzemiński.

LKS Budowlani Strojec: Tomasz Czernek – Mateusz Pokorski, Kevin Ficek (żk), Łukasz Cieśla, Amadeusz Wesoły, Piotr Werner (90. Marcin Surowiec), Oskar Ryng (69. Marek Kaczkowski żk, żk, czk), Tomasz Cieśla (72. Grzegorz Rękowicz), Tomasz Knaga, Kamil Więdłocha (88. Kamil Pawelczak), Kacper Olejnik (68. Mateusz Krzemiński). Trener Łukasz Cieśla, kierownik Jarosław Knaga.

Podziel się