• Home »
  • Sport »
  • Tobiasz Kubik z debiutem w Ekstraklasie! To były zawodnik OKS-u Olesno i M-GOKiS Praszka

Tobiasz Kubik z debiutem w Ekstraklasie! To były zawodnik OKS-u Olesno i M-GOKiS Praszka

Tobiasz Kubik z debiutem w Ekstraklasie! To były zawodnik OKS-u Olesno i M-GOKiS Praszka

W meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechem Poznań (0-2) w 77. minucie na boisku wszedł 20-letni Tobiasz Kubik, były zawodnik OKS-u Olesno i M-GOKiS-u Praszka.

– Tobiasz jest mieszkańcem Praszki i tutaj rozpoczynał swoją przygodę z piłką. Grał w zespołach żaków, orlików i młodzików pod okiem trenera Łukasza Cieśli. Później Tobiasz trafił do OKS Olesno i regularnie występował w kadrze wojewódzkiej (trenerem Sebastian Kopel). W wieku 14 lat nasz wychowanek przechodzi do Akademia Raków i tam buduje swoją pozycję najpierw w drużynach młodzieżowych, później w rezerwach, aż do debiutu w ekstraklasie – zgrabnie historię piłkarza opisał M-GOKiS Praszka.

Dodajmy, że Tobiasz Kubik, jako kapitan został z OKS-em Mistrzem Województwa Młodzików 2014/15.

Tobiasz Kubik po pięciu latach gry w drużynach młodzieżowych i rezerwach, obecnego już mistrza Polski, doczekał się debiutu w zespole Marka Papszuna. Teraz pozostaje trzymać kciuki za 20-latka, aby otrzymywał więcej szans na najwyższym poziomie w Polsce. Dotychczas grał on w III-ligowych rezerwach Rakowa.

Oto wypowiedź Tobiasza Kubika dla TVP Sport po meczu:

https://sport.tvp.pl/69844711/pko-ekstraklasa-rakow-czestochowa-lech-poznan-tobiasz-kubik-o-debiucie

– Trenera przekonałem do siebie swoim charakterem, pracowitością. Może nie mam jakiegoś wielkiego talentu, ale uważam, że trener zauważył mój charakter, który pozwolił się przebić – mówił skromnie 20-latek.

Mieliśmy przyjemność kilkukrotnie opisywać wyczyny Tobiasza Kubika na lokalnych boiskach na naszym portalu. Oto fragment naszej relacji jednego z turniejów:

– To zawodnik o talencie rozpoznawalnym gołym okiem. Trudno zliczyć, ile razy zwijał się z bólu po solowych akcjach przerywanych ostrym faulem. Piłkarz, który potrafi samotnie minąć całą obronę i pokonać bramkarza. Do tego lider, który ustawi drużynę, ale i zruga kolegów po nieudanych akcjach.

W tym sezonie Ekstraklasy doszło do historycznego momentu, bowiem na jej boiskach zagrało trzech byłych piłkarzy OKS-u Olesno: Jan Grzesik (Warta Poznań), Adam Deja (Korona Kielce) i obecnie Tobiasz Kubik (Raków Częstochowa).

Damian Pietruska

Zdjęcie: TVP Sport.

Podziel się