Marchewkowa akcja w powiecie oleskim! To pomoc dla strażaka OSP

Marchewkowa akcja w powiecie oleskim! To pomoc dla strażaka OSP

Wolontariusze wymyślili pomysłową akcję, aby zdobyć pieniądze na rehabilitację Przemysława Marchewki, 30-letniego strażaka OSP Cieciułów, któremu pękł krwiak śródmózgowy.

– 16 marca 2023 r. Przemek źle się poczuł, skarżył się na potworny ból głowy, oblały go zimne poty, zaczął wymiotować i mieć problemy z mową. Karetka dotarła bardzo szybko. Okazało się, że w głowie męża pękł krwiak śródmózgowy. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – podaje żona Karolina na stronie zbiórki. – To tragiczne wydarzenie wywołało u męża śpiączkę mózgową i ostrą niewydolność oddechową. Najpierw trafił do szpitala w Częstochowie, ale koniecznie było przewiezienie go na OIOM w Sosnowcu. Tam jego stan określono jako krytyczny.

Po przejściu kilku zabiegów, stan 30-latka poprawił się.

– Przemek stopniowo odzyskuje przytomność. Obecnie u męża występuje czterokończynowy niedowład. Jego stan delikatnie się poprawia, zaczyna ruszać lewą ręką, rozumie, co się do niego mówi i komunikuje się za pomocą gestów. Aby jednak Przemek mógł wrócić do pełnej sprawności, potrzebna jest intensywna i bardzo kosztowna rehabilitacja, którą lekarze zalecają zacząć jak najszybciej – informuje żona na stronie zbiórki.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości rzucili się do pomocy, a hitem okazała się internetowa akcja pod hasztagiem #MarchewkowyChallenge

Zasady są proste:

  • Osoby nominowane muszą wrzucić zdjęcie lub filmik z aktywności fizycznej lub picia soku z marchewki.
  • Jeżeli wyzwanie zostanie wykonane, osoby nominowane wpłacają minimum 5 zł, a jeśli nie, wpłacają minimum 10 zł do skarbonki Przemka w portalu Siepomaga.pl
  • Na wykonanie tego zadania jest 48 godzin, a następnie należy nominować 3 osoby do wykonania takiego samego zadania.

Zachęcamy do wpłat na konto zbiórki i do uczestnictwa w wyzwaniu:


*-Zdjęcie główne: Wyzwanie wykonane przed pracowników Urzędu Gminy Rudniki.

Podziel się