• Home »
  • Galeria »
  • Centrum Sportu “Kotwica” w Praszce oficjalnie otwarte! Nowoczesny ośrodek tworzony przez ludzi z pasją

Centrum Sportu “Kotwica” w Praszce oficjalnie otwarte! Nowoczesny ośrodek tworzony przez ludzi z pasją

Centrum Sportu “Kotwica” w Praszce oficjalnie otwarte! Nowoczesny ośrodek tworzony przez ludzi z pasją

Hala “Kotwica”, świętująca 25-letni jubileusz powstania, doczekała się rozbudowy drugiej części. Od 2 czerwca to miejsce nosi nazwę Centrum Sportu Kotwica, a zawiera się w nim hala sportowa, hotel, siłownia, sala konferencyjna i sala fitness.

Nowa część hali robi wrażenie. W piwnicy świetnie wyposażona duża siłownia z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Na parterze sala fitness, sala konferencyjna, a na piętrze część hotelowa z pełnym zapleczem sanitarnym na dwadzieścia pięć miejsc noclegowych.

– Otwarte właśnie centrum bardzo mocno wzbogaci naszą ofertę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców Praszki, ale też całej okolicy i klubów sportowych z zewnątrz – mówi Jarosław Knaga, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce. – Nowe pomieszczenia zostały wyposażone w urządzenia wysokiej jakości.

Nowa część hali poszerzyła ofertę sportową Praszki, która przecież tuż obok hali ma stadion, a także niedaleko pływalnię i orlik.

– To fantastyczna inwestycja dla mieszkańców, z której wszyscy mogą skorzystać – mówi Jarosław Knaga. – Przykład pływalni pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. To także oferta dla młodych mieszkańców, którzy zastanawiają się czy warto zostać w Praszce

Usługi sportowe oferowane przez M-GOKiS Praszka będą obsługiwane komercyjnie.

– Wszystko na dobrym poziomie opieki nad klientem. Mamy system wejść i wyjść oraz karnetów. Będziemy obsługiwać karty płatnicze, karty typu Multisport oraz wszystkie inne, które oferują zakłady pracy w całej Polsce – mówi zastępca dyrektora M-GOKIS. – To oferta skierowana nie tylko do mieszkańców i klubów sportowych z naszej gminy, ale także dla klientów z całej Polski, którzy już teraz przyjeżdżają do nas na obozy sportowe czy konsultacje kadr wojewódzkich. Do tej pory naszym hamulcem był brak dostępności hotelu na dobrym poziomie. Dziś mamy już pierwsze rezerwacje na usługi hotelowe, hali sportowej czy siłowni. Grupy, które do nas przyjadą, będą miały zapewnione wszystkie potrzeby w jednym budynku.

Podczas oficjalnego otwarcia, odmieniano słowo “pasja” przez wszystkie przypadki. Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce to bowiem profesjonaliści, ale przede wszystkim ludzie z pasją.

– Moje doświadczenie z pracownikami M-GOKiS-u przez ostatnie siedemnaście lat jest na tyle dobre, że nie mam wątpliwości, że ten nowy obiekt będzie działał równie dobrze, jak dom kultury w mieście, pływalnia, orlik czy hala do tej pory. W tych miejscach stale odbywają się przeróżne wydarzenia i imprezy, także ogólnopolskie. Ci ludzie dadzą radę, także z nowym obiektem! – mówi Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki.

Wykonawcą inwestycji była spółka CRK-Menagment z Olesna. Wartość inwestycji wyniosła cztery miliony złotych.

– Udało nam się pozyskać 1,5 miliona złotych dotacji z rządowego funduszu COVID-owego, do tego dołożyliśmy dwa miliony złotych z budżetu gminy, co pozwoliło nam na budowę tego obiektu. Na wyposażenie przeznaczyliśmy dodatkowe 400 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu gminy – wylicza burmistrz.

Na oficjalnym otwarciu pojawiło się wielu znamienitych gości, między innymi pochodzący z Praszki Bogusław Marciniak, oficer Polskiej Żeglugi Morskiej, który dwadzieścia lat temu sprowadził do Praszki 10-tonową kotwicę ze statku „Huta im. Sędzimira”.

– Kotwica to znak nadziei – mówi Bogusław Marciniak, mieszkający obecnie w Szczecinie. – Cieszę się, że ten kawałek metalu to ważna rzecz dla tego miasta i społeczności. A pamiętam to miasto, gdy wyjeżdżałem stąd, mając szesnaście lat. Od tego czasu Praszka zmieniła się nie do poznania.

Jak informuje M-GOKiS Praszka, pierwsi klienci z nowego obiektu będą mogli korzystać od poniedziałku 5 czerwca.

Damian Pietruska

Podziel się