• Home »
  • Informacje »
  • Policjanci z Praszki pilotowali samochód do szpitala. Otrzymali podziękowania

Policjanci z Praszki pilotowali samochód do szpitala. Otrzymali podziękowania

Policjanci z Praszki pilotowali samochód do szpitala. Otrzymali podziękowania

Policjanci z Praszki pilotowali z użyciem sygnałów uprzywilejowania kierowcę, który wiózł swojego ojca do szpitala. Akcja się powiodła, a po wszystkim funkcjonariusze otrzymali podziękowania.

W niedzielny wieczór (21 maja) policjanci z Praszki podczas patrolu ulicy Gorzowskiej zostali zatrzymani przez mężczyznę kierującego osobowym volkswagenem, który poprosił o pomoc. Okazało się, że wiózł do szpitala swojego ojca, który wymagał udzielenia pilnej pomocy medycznej. Policjanci niezwłocznie polecili kierującemu, aby wsiadł do swojego pojazdu i jechał za nimi.

Nie było czasu do stracenia, dlatego policjanci bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotowaniu samochodu z użyciem sygnałów uprzywilejowania. Za pośrednictwem dyżurnego KP w Praszce poinformowali SOR w Oleśnie o nagłej sytuacji.

Dzięki właściwej reakcji mundurowych, potrzebujący pomocy mężczyzna szybko, a przede wszystkim bezpiecznie, dotarł na oddział ratunkowy, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Na ręce komendanta powiatowego policji w Oleśnie insp. Tomasza Kubickiego wpłynęły podziękowania od mieszkańca Praszki za pomoc jakiej udzielili policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego mł. asp. Sławomir Rempalski i post. Martin Kos.

Treść podziękowań udostępniła oleska policja:


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się