Olescy kryminalni zabezpieczyli ponad 1300 porcji narkotyków
Policjanci z Olesna zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu, który posiadał przy sobie narkotyki. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1300 porcji metaamfetaminy i kokainy. Mundurowi znaleźli też marihuanę.
Kryminalni z Olesna, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku działań operacyjnych dotarli do 29-letniego mieszkańca powiatu, który posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec mężczyzny, który siedział w zaparkowanym przy zabudowaniach pojeździe i na ich widok nerwowo się zachowywał. Policjanci podejrzewając, że 29-latek może posiadać przy sobie nielegalne substancje, dokonali przeszukania. Mundurowi ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji metaamfetaminy – jednej z najbardziej uzależniających i niebezpiecznych substancji psychoaktywnych.
W wyniku dalszych czynności śledczych, w tym przeszukania pomieszczeń należących do podejrzanego, policjanci znaleźli kolejne narkotyki – metaamfetaminę, marihuanę oraz niewielką ilość kokainy i wagę jubilerską. Część środków ukryta była w garażu, a pozostałe wraz z gotówką w różnych walutach zabezpieczono w miejscu zamieszkania mężczyzny. Łącznie funkcjonariusze przejęli ponad 1300 porcji narkotyków, które nie trafią już do obrotu.
Zgromadzone przez policjantów dowody, pozwoliły postawić zarzuty 29-latkowi. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Policjanci przypominają, że narkotyki – w szczególności metaamfetamina – mają silnie destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Uzależnienie rozwija się szybko, prowadząc do wyniszczenia organizmu, zaburzeń psychicznych i utraty kontroli nad własnym życiem. Każda informacja o osobach mogących mieć związek z obrotem narkotykami może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia mieszkańców.
*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.












Brawo dla oleskich stróżów prawa. Dzięki wam nasze miasto jest takie bezpieczne
bravo
Bardzo dobrze, osobiście jestem przeciwnikiem narkotyków
Nikogo nie interesuje co tam masz w głowie
TJK – W twojej niestety nic nie ma
Prawdziwy TJK nigdy nie sprzeda na psach i jest zwolennikiem zielonego ładu
Przesłuchać i na koniec kazać mu to wszystko zjeść. Obeszło by się bez dodatkowych kosztów.