Ogólnopolska inauguracja obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Oleśnie

Ogólnopolska inauguracja obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Oleśnie

Mnóstwo atrakcji towarzyszyło ogólnopolskiej inauguracji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Oleśnie.

Koncerty Natalii Kukulskiej, Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Oleśnie. Oprócz tego rodzinny rajd rowerowy, gra terenowa, jarmark, wystawy i spacery oraz mnóstwo atrakcji towarzyszących – to wszystko wydarzenia z okazji otwarcia Europejskich Dni Dziedzictwa, które tym razem odbyło się w Oleśnie.

O skali imprezy, niech świadczy fakt, że poprzednia inauguracja odbyła się w Poznaniu.

– To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy być organizatorami inauguracji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Kiedy pytają mnie, jak to się stało, że takie małe stosunkowo miasto, organizuje taką dużą imprezę, to odpowiadam, że małe społeczności lokalne mają to do siebie, że potrafią świetnie się zorganizować. U nas angażują się wszyscy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć Joanny Hęcińskiej – LaiCoti Fotografia.

Damian Pietruska


Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.¹

¹- źródło: edd.nid.pl

Zdjęcia – Joanna Hęcińska – LaiCoti Fotografia.


Podziel się