• Home »
  • Informacje »
  • Pracownicy trzech oleskich firm skrzyknęli się i przyjechali do pracy na rowerach

Pracownicy trzech oleskich firm skrzyknęli się i przyjechali do pracy na rowerach

Pracownicy trzech oleskich firm skrzyknęli się i przyjechali do pracy na rowerach

Oleskie firmy Oras, Nestro i Bradas uczestniczyły w akcji „Przypomnij rowerowi, gdzie pracujesz i przyjedź do pracy na dwóch kółkach”.

W akcji, która odbywała się w piątek 28 czerwca uczestniczyło prawie 150 osób, które razem pokonały ponad 3 tysiące kilometrów!

Akcję zapoczątkowała firma Oras, a do niej w kolejnych latach dołączały firmy Nestro i Bradas. Uczestnicy liczą na kolejne firmy, które będą się zgłaszać. Każdego roku pobijane są rekordy łącznie przejechanych kilometrów.

Nestro

Najwięcej kilometrów pokonali pracownicy firmy Nestro Group Stare Olesno (Nestro, Netecs, Elektromatik), którzy w sumie jednego dnia mieli na licznikach 1969 kilometrów, a w akcji uczestniczyło 51 osób. Wynik jest więc rewelacyjny!

– W przyszłym roku akcja będzie kontynuowana. Bardzo nam zależy, aby dołączyły do niej inne firmy z gminy Olesno oraz oczywiście pracownicy urzędu gminy. Wtedy będzie ogrom ludzi, którzy zamiast samochodami, przyjedzie do pracy na rowerach. Ma to aspekt ekologiczny, prozdrowotny, ale też integrujący ludzi – mówi Radosław Gliński z firmy Nestro.

To był udany dzień w firmie Nestro, bo zakończony wspólnym grillem.


Oras

W oleskiej firmie Oras 73 osoby przejechały łącznie 1 107 kilometrów.

oras_7

– Na każdego, kto dotarł do pracy na dwóch kółkach, na portierni czekała energetyczna zdrowa przekąska – mówi Ewa Rymarczyk z firmy Oras. – Dodatkowo spośród wszystkich uczestników akcji wylosowanych zostanie czterech szczęśliwców, którzy otrzymają pompki do roweru oraz bony na przegląd serwisowy roweru. Pięć osób, które pokonały najdłuższe dystanse, obdarowanych zostanie rowerowymi zestawami oświetleniowymi LED.

Akcja ma również cel charytatywny.

– Już tradycyjnie przyłączymy się także do ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA i zarejestrujemy nasz rowerowy kilometraż na stronie www.rowerpomaga.pl, gdzie każde 20 000 km przejechanych rowerem zamieniane jest na rower dla podopiecznych Domów Dziecka – mówi Ewa Rymarczyk.


Bradas

W tym roku w akcji debiutowała oleska firma Bradas. Uczestniczyło w niej 22 pracowników, którzy pokonali prawie 200 kilometrów.

bradas_1

– To nasz pierwszy start w tej akcji, ale chętnie się do niej przyłączyliśmy, bo wielu naszych pracowników często jeździ na rowerach – mówi Piotr Hęcinski z firmy Bradas. – Akcja trafiła na środek naszego sezonu, dlatego nie wszyscy mieli możliwość uczestnictwa, ale najważniejsze, że się udało. Za rok z pewnością poprawimy swój wynik!

Akcja, która ma same plusy, co roku mocno się rozwija. Teraz tylko pozostaje nam kibicować pozostałym i zachęcać do uczestnictwa.

Damian Pietruska

Podziel się