Pijany kierowca ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo

Pijany kierowca ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo

Nadmierna prędkość i… blisko trzy promile alkoholu w organizmie – to najprawdopodobniej przyczyny groźnego zdarzenia drogowego. Jednak 27-latek z powiatu lublinieckiego może mówić o wielkim szczęściu. Samochód, którym kierował, po uderzeniu w słup energetyczny i drzewo został mocno uszkodzony, a on doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała. 

W piątek, 14 lipca około godz. 23.20, policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym w miejscowości Grodzisko na ul. Lublinieckiej (droga krajowa nr 11).

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 27-latek z powiatu lublinieckiego, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni na chodnik i drogę dla rowerów. Następnie, na odcinku kilkudziesięciu metrów ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo, po czym samochód został wyrzucony z powrotem na jezdnię. W wyniku tego pojazd został mocno uszkodzony, a kierujący szczęśliwie nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił także prawo jazdy. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się