Strażacy walczyli z nocnym pożarem budynku jednorodzinnego

Strażacy walczyli z nocnym pożarem budynku jednorodzinnego

Ponad cztery godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru budynku jednorodzinnego, do którego doszło w środę 21 września po godzinie 3.00 w miejscowości Knieja.

– W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, zastano zarwany dach i rozwinięty pożar strychu w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym. Strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, prowadzili działania gaśnicze, oświetlili teren akcji i prowadzili prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji – informuje mł. bryg. Mariusz Strzelczak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oleśnie. – Po ugaszeniu pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną miejsca pożaru, budynek zabezpieczono plandekami, a pomieszczenia mieszkalne sprawdzono detektorem wielogazowym, w celu wykluczenia obecności tlenku węgla w powietrzu.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku. Wstępnie starty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Podczas pożaru w budynku przebywała kobieta w starszym wieku, która opuściła budynek przed przebyciem straży. Po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, pozostała na miejscu zdarzenia.

Akcja trwała 4 godziny 38 minut, brały w niej udział trzy zastępy PSP, pięć jednostek ochotniczych straży pożarnych, zespół ratownictwa medycznego, policja i pogotowie energetyczne.


*- Informacja: KP PSP Olesno, zdjęcie: OSP Kadłub Wolny.

Podziel się