Stobrawa zdobywa pierwszy punkt w A klasie

Stobrawa zdobywa pierwszy punkt w A klasie

Beniaminek A klasy, Stobrawa Wachowice zremisował w 3. kolejce na własnym boisku z LZS-em Chocianowice 2-2. Był to pierwszy punkt zdobyty po awansie z oleskiej klasy B.

W poprzednich kolejkach Stobrawa płaciła frycowe w A klasie. W pierwszej kolejce zespół z Wachowic przegrał z GKS-em Starościn 0-5, a w drugiej z Motorem Praszka 0-6.

Spotkanie z ekipą z Chocianowic też mogło się źle zakończyć. Goście szybko, bo już w 15. min zdobyli prowadzenie za sprawą Dawida Jantosa, kapitana zespołu, który technicznie trafił do siatki z dalszej odległości. Na 2-0 poprawił Adam Kutynia, czyli były, wieloletni gracz OKS-u Olesno.

Stobrawa tym razem jednak potrafiła się odrodzić. W 28. min Dariusz Dyla zdobył kontaktowego gola po podaniu Damiana Gmyrka, a tuż przed końcem pierwszej połowy zawodnicy zamienili się rolami, więc strzelał Gmyrek, a podawał Dyla.

Druga połowa była już bardziej senna. Obie drużyny miały swoje sytuacje, których jednak nie potrafiły wykorzystać.

Gdyby goście wykorzystali swoje sytuacje w pierwszej połowie, byłoby już po meczu – mówi Wojciech Kulik, grający trener Stobrawy,. – Dobrze, że po stracie dwóch bramek, potrafiliśmy się podnieść i wyrównać. W drugiej połowie my również mieliśmy swoje szanse. Remis uznaję więc za sprawiedliwy.

Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że po awansie do A klasy zwiększył się poziom trudności.

Jest zdecydowana różnica pomiędzy klasą A i B – komentuje. – Przede wszystkim trzeba dużo więcej biegać. Myślę jednak, że uda nam się szybko przestawić i jesteśmy w stanie się utrzymać.

 

Stobrawa Wachowice – LZS Chocianowice

0-1 Jantos – 15., 0-2 Kutynia – 20., 1-2 Dyla – 28., 2-2 D. Gmyrek – 45.

Stobrawa: Łukasz Paliński – Jan Mann, Szymon Kobiołka, Robert Wieczorek, Adrian Pawełczyk, Grzegorz Kuszerski, Tomasz Musiał, Wojciech Kulik, Kamil Gmyrek, Dariusz Dyla, Damian Gmyrek. Na zmianę: Łukasz Gmyrek, Roland Respondek, Dawid Kupny. Trener Wojciech Kulik.

Chocianowice: Wojciech Szmigiel – Tomasz Wójcik, Damian Wojciechowski, Kamil Kamienik, Paweł Mielczarek, Dawid Jantos, Kamil Wąsowski, Maciej Czyżkowski, Adam Kutynia, Bartłomiej Janik, Mateusz Flak. Na zmianę: Patryk Koj, Damian Koj, Daniel Jaroń, Michał Korzec, Dawid Ludyga. Trener Sebastian Jantos.

 

Podziel się