Walka o fotel wicelidera zapowiada się pasjonująco

Ważne zwycięstwo LZS-u Radawie

W meczu na szczycie oleskiej klasy B LZS Radawie pokonał na wyjeździe LZS Kościeliska 3-1.

Z większym impetem mecz zaczęli gospodarze z Kościelisk, ale początek spotkania nie obfitował w sytuacje podbramkowe. W 20 minucie Damian Matlęga, pomocnik miejscowych “sprawdził” Marcina Czaplę, bramkarza gości, ale ten zdał egzamin wybijając piłkę. Chwilę później poprawił Krzysztof Gorzołka technicznym uderzeniem, jednak nad bramką.

W 34. minucie pierwszą bramkę zdobył aktywny Martin Wierszak, który pewnie pokonał Marcina Mańkę.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, ale strzałów oddawali niewiele, a jeśli to z dystansu.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, co potwierdzili w 67. minucie, kiedy to ładną akcję przeprowadził Wojciech Grzesik (dobry mecz), a zakończył ją czujny Tomasz Zając.

Trener Grzegorz Świtała próbował odrobić stratę między innymi przesuwając z obrony do pomocy Damiana Włoszczyka, co było dobrym posunięciem. W 77. minucie piłka po strzale Włoszczyka uderzyła w spojenie bramki, a w 90. minucie pomocnik zdobył kontaktową bramkę po rzucie rożnym.

Gospodarze uwierzyli, że mogą jeszcze wyrównać, więc rzucili się do ataku, zapominając o obronie, za co skarcił ich Martin Wierszak.

To dopiero druga porażka u siebie LZS-u Kościelisk, który po przegranej zrównał się z punktami z LZS-em Radawie i LZS-em Borki Wielkie. Walka o fotel wicelidera zapowiada się pasjonująco.

LZS Kościeliska – LZS Radawie 1-3 (0-1)

0-1 M. Wierszak – 34., 0-2 Zając – 67., 1-2 Włoszczyk – 90., 1-3 M. Wierszak – 92.

Klasa B, 13 kolejka, 13.04.2014

LZS Kościeliska: Marcin Mańka – Arkadiusz Tomaszewski, Damian Włoszczyk (żk), Bartłomiej Gała, Damian Krawczyk, Krzysztof Gorzołka, Krzysztof Kubik (46. Fabian Pietrzak), Damian Matlęga (75. Rafał Zawada), Andrzej Grabiński (60. Andrzej Brzóska), Łukasz Cieślak (46. Joachim Liszewski (80. Mateusz Grabiński) , Paweł Majchrowski. Trener Grzegorz Świtała, kierownik Tadeusz Mańka.

LZS Radawie: Marcin Czapla – Łukasz Oleksowicz (żk), Marek Obstój, Klaudiusz Kulig (55. Krystian Król), Wojciech Grzesik, Paweł Kotyś, Piotr Chyla, Martin Wierszak, Przemysław Królak (żk, 70. Damian Katzy), Rafał Wierszak (46. Paweł Grzesik), Tomasz Zając. Trener Paweł Grzesik, kierownik Joachim Sikora.