Kibic uderzył sędziego na meczu w Ligocie Oleskiej

Kibic uderzył sędziego na meczu w Ligocie Oleskiej

Do niecodziennego zdarzenia doszło w hicie 13 kolejki A klasy. W Ligocie Oleskiej lokalny LZS podejmował LZS Gronowice. W 85 minucie, gdy goście objęli prowadzenie, jeden z kibiców postanowił odreagować złość na sędzim bocznym, uderzając go w twarz.

Mecz od początku lepiej układał się dla gospodarzy, którzy przeważali na boisku i częściej zagrażali bramce LZS-u Gronowice.

– Po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić – mówi Jerzy Rabiński, trener LZS-u Ligota Oleska. – Stworzyliśmy parę dogodnych sytuacji, ale tego dnia nie szło nam w ataku. Druga połowa to już wyrównana gra. Goście zaczęli grać lepiej, a nam dalej nie szło.

W 85 minucie goście wyszli na prowadzenie, co rozzłościło jednego z kibiców. Odwagi dodał mu alkohol i bezceremonialnie podszedł do sędziego bocznego i uderzył go w twarz (oficjalny opis z protokołu pomeczowego LZS Ligota Oleska – LZS Gronowice).

– Nie rozumiem takiego zachowania – kontynuuje Jerzy Rabiński. – Tego zdarzenia dopuścił się były wieloletni zawodnik Ligoty. Nie dość, że przegraliśmy mecz to na pewno nie ominie nas kara finansowa.  Sędzia natychmiast przerwał mecz przy stanie 0-1. Byłem pewien, że jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tym spotkaniu i nadal wierzyłem w dobry wynik, lecz nie dane było nam dokończyć drugiej połowy.

To haniebne zachowanie kibica gospodarzy odbije się szerokim echem i w niczym nie pomoże LZS-owi Ligota Oleska, a na pewno zaszkodzi. Szkoda, bowiem w tej miejscowości jest dobry klimat do stworzenia dobrej, piłkarskiej drużyny.

A klasa, 13 kolejka

Niedziela, 23.11.2014

LZS Ligota Oleska – LZS Gronowice 0-3

LZS Ligota Oleska: Markus Walot, Paweł Klonowski, Mateusz Włóka, Łukasz Rozik, Mateusz Skowronek, Daniel Klonowski, Mateusz Skibiński, Bartłomiej Bryś, Paweł Wajsprych, Rafał Wiktor, Dawid Klonowski. Trener: Jerzy Rabiński.

Michał Krzyminski

*- Zdjęcie nie zostało zrobione podczas meczu LZS Ligota Oleska – LZS Gronowice.

Podziel się