Wielki, świąteczny spektakl w oleskiej “Dwójce”

Wielki, świąteczny spektakl w oleskiej “Dwójce”

Jasełka w Zespole Szkół Dwujęzycznych nr 2 w Oleśnie stały się wielkim przedsięwzięciem teatralnym. Ponad 70 młodziutkich aktorów, olbrzymia i widowiskowa scenografia, stroje, chór, profesjonalna oprawa dźwiękowa oraz efekty świetlne – to już niemal wizytówka przedstawień w oleskiej “Dwójce”.

Tym razem w przedstawieniu wzięli udział najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych, czyli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

 – W zeszłym roku w przedstawienie zaangażowana była cała szkoła, od sześciolatka do piętnastolatka, w tym roku aktorami są tylko i wyłącznie najmłodsi uczniowie – mówi Jerzy Jeziorowski, dyrektor placówki. – Dla większości z nich to debiut przed tak znamienitym gronem. Występ dla wszystkich jest pewną niespodzianką, gdyż żywiołowość dzieci jest nieobliczalna.

Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem. Młodzi aktorzy zaprezentowali się po profesorsku i praktycznie bez pomyłek. Tym razem przedstawiając historię stworzoną z połączenia tradycyjnych jasełek z opowieścią na podstawie opowiadania “Siostrzyczka z zapałkami” Tadeusza Rucińskiego.

– Przedstawienie udało się wykonać dzięki systematycznym próbom i sporej mobilizacji całego zespołu oraz oczywiście wsparciu rodziców – mówią Anna Garbaczok i Karolina Włodarczyk, odpowiedzialne za scenariusz i reżyserię szkolnego dzieła. – Istotne było również to, że wcześnie rozpoczęliśmy próby, które trwały sześć tygodni.

W przedstawieniu brały udział dzieci reprezentujące wszystkie klasy I-III w oleskiej “Dwójce”.

Przedstawiamy zdjęcia Mirosława Dedyka ze spektaklu.

Podziel się