Turniej siedmioletnich dżentelmenów

Turniej siedmioletnich dżentelmenów

W niedzielę 6 marca w hali Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie rozegrany został turniej siedmiolatków o puchar prezesa OKS-u Olesno, w którym zwyciężyły sportowa rywalizacji i dobra zabawa.

 – Od początku założenie było takie, że nie będziemy przeprowadzali żadnej klasyfikacji. W tym turnieju wygrali wszyscy – mówi Sebastian Kopel, trener OKS-u Olesno i organizator imprezy. – Chcieliśmy, żeby zespoły uczestniczące w turnieju po prostu dobrze się bawiły. Przyjechało kilka ciekawych drużyn, dlatego poziom rywalizacji mógł się podobać. W każdym zespole można było znaleźć przynajmniej dwóch zawodników, którzy zdecydowanie się wyróżniali.

Organizatorzy żartowali, że mają spisane listy wszystkich zawodników, dlatego jeśli w przyszłości “urodzi się” z nich drugi Lewandowski, będą mogli pochwalić się, że taki zawodnik grał kiedyś w Oleśnie. Dotychczasowe doświadczenia pokazują jednak, że niewielu z obecnych uczestników turnieju w przyszłości będzie grać w piłkę nożną. Mimo to z pewnością warto już od najmłodszych lat uczyć zamiłowania do sportu.

–  Sport niesie za sobą wiele edukacyjnych postaw – ocenia Sebastian Kopel. – Piłka uczy dyscypliny, umiejętności pracy w zespole, a przy tym to wspaniała rozrywka. Taki jest właśnie cel tych turniejów, nie chodzi o wyniki, a o dobrą zabawę. W tym wieku ważna jest również rywalizacja w duchu fair play. I to z pewnością się udało. Sędziowie byli praktycznie niepotrzebni, a piłka nożna w tym wieku to gra dżentelmenów.

Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym. Oprócz OKS-u Olesno wystąpili: UKP GOL Opole, Orlik Blachownia, Victoria Chróścice, Skra Częstochowa i Odra Opole.

Zawodnicy Sebastiana Kopela trzy razy wygrali i dwa razy przegrali. OKS Olesno grał w składzie: Franek Kamieniak, Piotr Klimza, Tymek Damski, Maciej Blukacz, Michał Gliński, Hubert Lerche, Dominik Reczyński, Dominik Rataj, Kuba Szczepański, Szymon Kościelny, Igor Więcław, Ksawery Gierczyk, Tobiasz Sroga, Radek Pisula, Maciej Flak.

Szczyptę popisów młodych dżentelmenów i piłkarskiej fantazji można zobaczyć tutaj:

Damian Pietruska

Podziel się