W Oleśnie biegać potrafią – kolekcja medali zdobyta

W Oleśnie biegać potrafią – kolekcja medali zdobyta

Pierwsza dekada października to okres, w którym szkolni sportowcy wszystkich poziomów: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne inaugurowali sportowy rok szkolny 2016/2017 podczas wojewódzkich indywidualnych i sztafetowych biegów przełajowych. Finały wojewódzkie we wrześniu i na początku października poprzedziły eliminacje gminne i powiatowe.

Indywidualne biegi przełajowe – Lasocice – 6 października 2016

Szkoły podstawowe

W czterech biegach uczestniczyło 180 zawodników wyłonionych podczas powiatowych mistrzostw w fatalnych warunkach pogodowych (siąpiący deszcz, temperatura 8 stopni) dziewczęta z rocznika 2005 i młodsze oraz rocznika 2004 biegały na dystansie 1000 m, chłopcy tych samych roczników na dystansie 1500 m. Mistrzostwo wojewódzkie wywalczyły Agnieszka Krok z Boguszyc i Marta Turko z Domaszowic oraz Maciej Kiedrzyński z Jastrzębia i Dominik Mrozek z Paczkowa. Reprezentanci Olesna z PSP nr 3 i PSP nr 2 ukończyli biegi w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Gimnazja

W kategorii gimnazjów rozegrano 6 biegów po 3 dla roczników 2003, 2002, 2001 dziewcząt na dystansie 1500 m i tyle samo dla chłopców na dystansie 2000 m. Z 18 medali 2 zdobyli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 Olesno za sprawą Jakuba Pierzyny (złoty) i Bartłomieja Szewczyka (brązowy).

Ponadto Martyna Hałupka z PG nr 2 Olesno sklasyfikowana została na VIII pozycji, Mateusz Gliński z PG nr 2 Olesno zajął VIII miejsce, a Jakub Wieczorek z PG nr 1 Olesno IX pozycję. Tytuły mistrzowskie przypadły czterem silnym ośrodkom szkolnej lekkoatletyki: Nysa, Głuchołazy, Olesno i Opole. Oto mistrzowie w kategorii gimnazjów: Natalia Bentka (Nysa), Martyna Tarnowska (Nysa), Paulina Hryniewicz (Opole), Maciej Ryszewski (Nysa), Jakub Nalepa (Głuchołazy), Jakub Pierzyna (Olesno).

Szkoły ponadgimnazjalne

W 6 biegach po 3 dla dziewcząt i chłopców najwięcej tytułów mistrzowskich przypadło dla reprezentantów Opola, ponieważ aż cztery, po jednym dla Głuchołaz i Olesna. Mistrzostwo wojewódzkie w pięknym stylu zdobył utalentowany niezwykle ambitny i pracowity Marcel Chodura. Pozostałe tytuły zdobyli: Aleksandra Lech (Opole), Dominika Kowalska (Opole), Kaja Drewieńska (Opole), Rafał Polak (Opole), Mateusz Setla (Głuchołazy).

Ponadto oleśnianki sklasyfikowane zostały w pierwszej dziesiątce: Anna Respondek (ZS Olesno), Martyna Ligendza (ZSEiO Olesno), Ksenia Małyska (ZSZ Olesno); oleśnianie również skończyli bieg w pierwszej dziesiątce: Kamil Król (ZSZ Olesno), Martin Mrugała (ZS Olesno), Mateusz Król (ZSEiO Olesno).

Sztafetowe Biegi Przełajowe – 8×800 m – 11 października – Namysłów

Po siedmiu latach Wojewódzkich Sztafetowych Finałów rozgrywanych na terenie “OW Anpol” w Starym Oleśnie, Namysłów był organizatorem tego wydarzenia dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

O mistrzostwo wojewódzkie w biegach sztafetowych z powiatu oleskiego w złych warunkach atmosferycznych ubiegały się ze szkół podstawowych: PSP Kościeliska (dziewczęta) i PSP Strojec (chłopcy), z gimnazjów: GP Rudniki i PG Praszka (dziewczęta) oraz PG nr 1 Olesno i PG Rudniki (chłopcy), a także zespoły szkół ponadgimnazjalnych z Olesna: ZS, ZSZ, ZSEiO.

Uczestniczyło ponad 800 szkolnych biegaczek i biegaczy. Oleskie drużyny sztafetowe za sprawą Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie i Zespołu Szkół w Oleśnie w kategorii chłopców wrócili z Namysłowa odpowiednio ze złotym i srebrnym medalem.

Złoty medal upoważnia do udziału w krajowym finale, który rozegrany zostanie w Łodzi w kwietniu 2017 roku. Po dwóch latach niebytu w krajowym finale podopieczni Artura Chęcińskiego z oleskiej “Jedynki” ponownie zgłosili gotowość do walki o najwyższe cele. W Namysłowie od pierwszej do ostatniej zmiany z gospodarzami toczyli bardzo zacięty bój.

Mistrzowie biegali w składzie: Nikodem Giza, Patryk Jędrak, Karol Lech, Józef Mann, Damian Nowak, Dawid Plata, Bartłomiej Szewczyk, Jakub Wieczorek, Jakub Pierzyna. Trener Artur Chęciński.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Marcelowi Chodurze zabrakło trochę dystansu, żeby sztafetę Zespołu Szkół Olesno wyprowadzić z czwartej pozycji na najwyższy stopień na podium.

Srebrni medaliści Zespołu Szkół Olesno biegali w składzie: Martin Mrugała, Filip Kościelny, Tymoteusz Stanisławczyk, Tomasz Sopa, Michał Pielok, Leszek Uniatowski, Tomasz Jendrosek, Marcel Chodura oraz na rezerwie Stanisław Dębski, Jakub Krawczyk, Tobiasz Płatek, Maciej Biernacki. Opiekunowie drużyny: Jarosław Izydorczyk i Krzysztof Galus.

Wszystkim medalistom i uczestnikom finałów wojewódzkich serdecznie gratulujemy.

*- Informacja Jan Stanisławczyk, zdjęcie wicemistrzów województwa z Zespołu Szkół w Oleśnie.

Podziel się